GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2021 17:48   Güncelleme : 27-06-2021 17:48

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE PROJE EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fırat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde çok sayıda üniversitenin katılımıyla TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında “Sağlık Bilimleri Alanında Lisans Eğitimi Gören Öğrenciler İçin Akademik Becerilere Giriş ve Proje Eğitimi: TÜBİTAK Bilim Okulu-II” isimli etkinlik online olarak düzenlendi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE PROJE EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gerçekleştirilen etkinlik Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mete Özcan’ın konuşmasıyla başladı ve akabinde Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze ve Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz’ın açılış konuşmasıyla devam etti. 

 

Eğitim programı kapsamında, teorik dersler, uygulamalı ve interaktif eğitimler 4 günlük bir programda yetkin eğiticiler olarak bu konularda tecrübeli akademisyenler tarafından yürütüldü. Katılımcılara bilimsel araştırmalar, hipotez ve araştırma sorusu geliştirme, bilimsel araştırma kurgusu yapma, etkili sunu yapma stratejileri, özet yazımı, özgeçmiş hazırlama, bilimsel proje hazırlama vb. konular hem teorik derslerde detaylı olarak anlatılmış hem de interaktif uygulamalarla öğrencilerin bu konularda beceri kazanmaları sağlandı.

 

Sağlık Bilimleri alanında nitelikli bilim insanının yetişmesi için, TÜBİTAK’ın sağladığı desteklerle, öğrencilerin bilimsel ve akademik yönden kendilerini geliştirmeleri amaçlanıyor.