GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2022 16:59

FÜ TIP FAKÜLTESİ 34. DÖNEM MEZUNLARINI UĞURLADI

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 34. Dönem mezunlarını düzenlenen bir törenle uğurladı

FÜ TIP FAKÜLTESİ 34. DÖNEM MEZUNLARINI UĞURLADI

Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan mezuniyet törenine, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İrfan Kaygusuz, Fırat Üniversitesi Yöneticileri, öğretim üyeleri, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Mezuniyet töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze, bu yıl 129 genç doktoru mezun etmenin haklı gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak bugüne kadar 5 Bin Doktor mezun ederek sağlık ordusuna kattıklarını belirtti.

 

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ise, hekimlik mesleğinin doğrudan insana dokunan önemli ve zor bir meslek olduğunu belirterek, çaresiz bir insana yardımcı olmak, ağrısını dindirmek ve duasını almanın çok önemli olduğunu söyledi.

 

Mezun öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Göktaş; “ hem sizlerin hem de ailelerinizin hem de devletimizin büyük emek verdiği uzun ve zorlu bir sürecin son günü. Hekimlik yeminini ettikten sonra çok kutsal bir unvan olan “Doktorluk” unvanını alacaksınız. Yolunuz ve bahtınız açık olsun. Bundan sonraki hayatınızda başarılar diliyor, sizleri eğiten anne ve babalarınız olmak üzere tüm hocalarınızı yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman da, mezun olan öğrencileri ve ailelerini kutladı.

Konuşmaların ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Kaya Gürgöze hekimlik andını mezun öğrencilere okuttu.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni, mezun olan öğrencilere diplomalarının verilmesi ve ardından gerçekleştirilen kep atma töreni ile sona erdi.