GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2022 11:25

Gençler Ankara, Çanakkale ve Bursa gezisine katılacak

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında 25-27 Mayıs tarihleri arasında 80 öğrenci Ankara, Bursa ve Çanakkale’yi gezecek.

Gençler Ankara, Çanakkale ve Bursa gezisine katılacak

Gezi programında gençlerin ecdadını, tarihini, kültürünü tanıması, milli şairimiz Mehmet Akif ile İstiklal Marşı 'nın önemini kavraması, vatan, bayrak gibi kavramları daha iyi öğrenmesi ve idrak etmesi amaçlandı.

İl Müdürü Abdulsamet Eren, yaptığı açıklamada;"Öğrencilerimizi Milli ve Manevi bir yolculuğa uğurluyoruz. Amacımız Gençlerimizin tarihin ne zorluklar ile kazanıldığını, vatan için nelerin feda edildiğini, Vatan ve bayrak sevdası uğruna yazılan istiklal marşımızın  yazılış amacını  kavramasını hedefliyoruz. Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız İhsan Selim Boydaş’ın Elâzığ ziyaretinde, öğrencilerimizin 3 il için talepleri karşılık buldu. Elazığ Valiliği, İl özel idaresi ve il müdürlüğümüzün katkılarıyla düzenlenecek gezi programında emeği geçen başta gençlik ve Spor bakan yardımcımız sayın ihsan Selim baydaş olmak üzere İlimiz Valisi Dr. Ömer Toraman ve il özel idaresi Genel sekreteri Ali Şiş'e şahsım ve gençlerimiz adına teşekkür ediyorum."dedi.