GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2021 11:45   Güncelleme : 18-11-2021 11:45

Gençlik Spor'dan gençlere 3 müjde

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Fırat Üniversitesi Genç Ofisi, Eskirim Salonu ve Bocce Sahası yakın zamanda hizmete girecek.

Gençlik Spor'dan gençlere 3 müjde

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, gençler için yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Yakın zaman önce açmış olduğu 6 genç ofise bir yenisini daha ekleyerek il merkezindeki genç ofis sayısını 7'ye çıkarıyor. Yapımı devam eden ve çok yakında hizmete geçecek olan Bocce Sahası ve Eskirim Salonu ile İlimizde bocce ve eskirim sporlarının temeli atılıyor.

Verilen 3 müjde hakkında açıklamalarda bulunan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, " İlimiz merkezinde açtığımız 6 genç ofise bir yenisini daha ekleyerek Fırat Üniversitesinde açacağımız genç ofis ile birlikte genç ofis sayımızı 7'ye çıkaracağız. Öğrencilerimiz  genç ofislerde bulunan keman, gitar, bağlama gibi enstürmanlarla müzik eğitimleri alabilecekler. Ayrıca satranç masası, dart, langırt, masa tenisi, mini golf gibi çeşitli ekipmanlarla donatılan genç ofislerimiz, açılan kurslar ve gerçekleştirilecek olan etkinliklerle gençlerimizin sosyal gelişimlerine birçok alanda katkı sağlayacak.  Ayrıca Üniversite içinde ve dışında yapacağımız bir çok organizasyon ve faaliyetlerimizi bu merkezden yönlendireceğiz. Biz Bocce ve Eskirim branşının Elazığ'da temelini atıyoruz. Spor kompleksimizde Çok Amaçlı Spor Merkezinin yanında yeni bir nizami Bocce Sahası yapıyoruz. Yine spor kompleksimizde Olimpik Yüzme Havuzu binası üst katında sıfırdan hertürlü donatılara sahip bir eskirim salonu yapıyoruz. 
Bu salonlarla birlikte Bocce sporu ve Eskirim sporunda, bu tesislerden yetişen sporcularımız ile önümüzdeki yıllarda Milli takımlara inşallah sporcu verecek ve Uluslararası arenada Elazığ'ımızı ve Ülkemizi inşallah uluslararası turnuvalarda temsil edecek. Ben desteklerinden dolayı başta Gençlik ve Spor Bakanımız Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Milletvekillerimize, Valimize, Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.’’ ifadelerine yer verdi.