GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2023 18:14

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDAN ELAZIĞ KULÜPLERİNE AYNİ VE NAKDİ YARDIM

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 81 il de eş zamanlı olarak düzenlenen törende iller de faaliyet gösteren Spor Kulüplerine ayni ve nakdi yardım töreni düzenlendi. Gerçekleştirilen bu törenle de şehrimiz de faaliyet gösteren 104 spor kulübüne toplam da 2 Milyon 370 Bin TL tutarında nakdi yardım verildi.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINDAN ELAZIĞ KULÜPLERİNE AYNİ VE NAKDİ YARDIM

Her spor kulübüne, Bakanlığın belirlemiş olduğu kriterler çerçevesinde belirlenen tutarlar spor kulüplerine teslim edilecek. Şehrimiz için mihenk taşı olan spor kulüplerimiz hem yerel de hem de ulusal da şehrimizi temsil ederek gerek tanıtım da gerekse sportif anlamda önemli bir yer sahip.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun online başlayan törene; Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı Hasan Murat Öz, Spor Kulübü temsilcileri, sporcular ve aileler katıldı. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; Sayın Valim, değerli hazirun, öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığımıza son yıllar d ilimize yapmış olduğu yatırımlardan noktasında, Sayın Valimizin, Milletvekillerimizin Belediye Başkanımızın ve şehrimizin büyüklerinin ciddi katkıları var. Geçen yıl Mayıs ayında şehrimize kazandırdığımız toplu yatırım programıyla 10 ilçemiz Beldelerimiz ve Merkez de şantiyelerimiz devam etmektedir. 

Tabi şehrimizin en büyük spor yatırımı olan heyecanla beklenen Stadyumumuzun ve Spor Kompleksimizin açılışını gerçekleştireceğiz.  15 günde bir maçların oynandığı bir stadyum değil Öncelikle son yıllarda ilimiz Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne yapılan nakdi ve ayni destekler için sayın Valimiz’e teşekkür ediyorum. Yakın tarihte hepimizin uzun zamandır beklediği Elazığ’ımızın Stadyumu’nun, Spor Kompleksi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Burası 15 günde bir futbol müsabakalarının olacağı bir yer değil. Buranın İçerisine beni heyecanlandıran şey büyük ve önemli bir salonun olması, içinde dokuz tane 300 metrekareden oluşan cep salonlarının olmasıdır.
İlimizde artık bilardo salonları, havalı silahlar salonu, yeni başlatacağımız halter salonu, minder sporları ve takım sporlarının tamamı; 16 branşın olacağı, gençlerimize ve çocuklarımıza hizmet edeceğimiz bir kompleksi daha inşallah açacağız.

Bu kompleks inşallah ilimize milli sporcular kazandıracaktır.
Bugün çok önemli. Çocukların bilimsel, bilişsel, fiziksel gelişimleri sporla sağlanıyor. Bakanlık olarak, Sayın Valimizin nezdinde Nakdi yardım yapacağız.” İfadelerine yer verildi.

AdminAdmin