GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2023 16:45

Genel Başkan Uysal:"Altı siyasi parti olarak Türkiye'nin derin bir nefes alabilmesi için ortak irade koyuyoruz

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Elazığ'da partisinin olağan kongresine katıldı. Uysal, "Altı siyasi parti olarak Türkiye'nin derin bir nefes alabilmesi için ortak irade koyuyoruz"dedi.

Genel Başkan Uysal:

Demokrat Parti Elazığ İl Başkanlığı tarafından il teşkilatı için olağan kongre düzenlendi. Kongreye Genel Başkan Gültekin Uysal, Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, siyasi parti temsilcileri ve partililer katıldı. Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen seçimde mevcut il başkanı Tuncay Avcıl güven tazeledi.

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, altı siyasi parti olarak Türkiye'nin derin bir nefes alabilmesi için ortak irade koyduklarını belirterek konuşmasında şunları söyledi,"Elazığ'ımızda kongremizi gerçekleştiriyoruz. Toplumların, devletlerin, milletlerin hayatında zaman zaman buhran dönemleri olmuştur. İçinde bulunduğumuz zaman da böyle bir buhran dönemidir. Böyle bir dönemin içerisinden yeniden bu büyük ülkeyi, devleti, milleti çekip çıkarmak adına inandığımız değerleri kurucu irademizin ortaya koyduğu ruhla, icra çizgisi ile beraber yeniden bu büyük ülkede kuvvetli bir sese, soluğa hep beraber dönüştürelim istiyoruz. Biz bu ülkede işleyen bir demokrasiyi, hukuk düzenini birilerinin keyfine, siyasi tercihlerine göre değil tüm insanlara karşı saygı duyulduğu bir işleyiş olsun diye istiyoruz. Türk demokrasisinin belki de en zor sınavıyla karşı karşıya kalacağımız önümüzdeki seçimlerde milletimizin demokratik isyan feryadını yükselterek bu olana bitene bir dur diyeceği inancındayız. Bunun için mücadele ediyoruz. Susturulmaya, korkutulmaya ve sindirilmeye çalışılan insanlarımızın sesini de, sözünü de yükseltmek için var gücümüzle çalışacağız. Türkiye'nin demokrasisine, hukukuna, eğitim sistemine, ekonomisine bu uçağın icap ettirdiği Türkiye'nin büyüklüğüne denk bir siyasi akılla buluşturarak önüne sağlıklı bir siyasi programı taşıyacak kadro ile beraber programı koymak mecburiyetindeyiz. O açıdan mücadele ediyoruz. Yoksa bugün yaşadıklarımızdan daha büyük yıkımları bu ülkede yaşayacağız. Biz bu ülkenin potansiyelini biliyoruz. Siyasetin de vazifesinin sadece bugünü değil yarını düşünerek, sadece bugünün kaynaklarını değil yarların da kaynağını tükettiğimiz için bu büyük ülkenin potansiyelini ortaya çıkarmak yönetenlerinin vazifesidir. İşte bunu yönetmek için 77 yıldır yaptığımız gibi milletimizin önünde bir irade koyarak buna talibiz. Altı siyasi parti olarak Türkiye'nin derinden bir nefes alabilmesi için bir ortak irade koyuyoruz. Allah'ın izniyle bu ortak irade ile beraber ortaya çıkacak cumhurbaşkanı adayı, beraberinde kadro, ayın 30'unda açıklayacağımız ortak çalışma grubunun hazırladığı programla beraber Türkiye'nin yarınlarını teminat altına alabileceği herkesin hukukundan emin olduğu, herkesin eşit fırsatlara sahip olduğu bir Türkiye'yi hep beraber ortaya çıkarırız"

AdminAdmin