GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2021 16:58   Güncelleme : 06-12-2021 16:58

GÖNÜLLÜ GENÇLERDEN GÖNÜLLERE DOKUNAN HAREKET

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi’nde faaliyetlerini gönüllü olarak sürdüren Mavi Yelekliler olarak adlandırılan Genç Gönüllüler, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Gününde bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

GÖNÜLLÜ GENÇLERDEN GÖNÜLLERE DOKUNAN HAREKET

Gönüllü olarak bütün faaliyetlerimizde yer alan sahaya çıktığımız ilk günden itibaren de her etkinliğimizde yer alan Genç Gönüllülerimiz, İl Müdürlüğü hatıra ormanında fidan dikimi ve bakımı, kuşlar için doğaya yem, 15 Temmuz Şehitliği ziyareti, sokak hayvanları için belirli noktalara mama ve su, Garnizon Şehitliği ziyareti ve bakımı ardından Harput Mutasavvıfları hakkında bilgi verilerek etkinliklerini sonlandırdılar. 


İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; gönüllü gençlerimizi yürekten kutluyorum. Faaliyet gösterdiğimiz birçok alan da güzel çalışmalara imza atıyorlar. Eğitim-öğretim sürecinin başlamasıyla da yeni gençlerimiz aramızda, yaptığımız etkinliklerle hem şehrimizi tanıtıyor hem de gönüllülere dokunuyorlar, havalar soğumaya başladı doğada ki canlılarımızın da en büyük ihtiyaçları olan beslenme konusunda yem bıraktılar, sokak hayvanları için mama ve su temin ettiler, faaliyet yürüttüğümüz her proje de ve çalışmalarda varız, en büyük destekçilerimiz de gönüllü gençlerimiz. Bir kez daha yaptıkları çalışmadan dolayı takdir ediyor, bundan sonra ki faaliyetlerimizde de kolaylıklar diliyorum, dedi.