GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-03-2023 10:40   Güncelleme : 24-03-2023 10:43

GSB İFTARDA DA DEPREMZEDELERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

6 Şubat tarihinde meydana gelen afet sonrası depremzedeler GSB yurtlarına yerleştirildi. Elazığ da Ahmet Kabaklı, İzzetpaşa ve Fırat Öğrenci Yurdu olmak üzere toplam 3 yurt depremzedelere yuva oluyor.

GSB İFTARDA DA DEPREMZEDELERİ YALNIZ BIRAKMIYOR

Gençlik ve Spor bu yıl ramazanı evlerinden, memleketlerinden uzakta geçiren depremzedeleri biran olsun yalnız bırakmıyor  üzüntülerine, acılarına ortak olarak yaralarını sarmaya devam ediyor. Bu yıl  Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN ve şube müdürlerinin katılımıyla ilk iftar Ahmet Kabaklı Öğrenci Yurdunda gerçekleştirildi. Yine İl Müdürü Abdulsamet EREN ve şube müdürlerinin katılımıyla ikinci iftar İzzetpaşa, üçüncü iftar ise Fırat Öğrenci Yurdunda yapılacak. Kalan diğer günlerde de depremzedeler yine yalnız bırakılmayacak.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor olarak ülkemizde yaşanan felaket sonrası depremzedelerimize bir an bile zaman kaybetmeden hem yardımları hızlı bir şekilde gönderdik hem de yurtlarımızın kapılarını ardına kadar açarak sıcak bir yuvaya kavusturduk. Yine yutlarımızda temizliğinden başlayarak en ince detayını düşünerek hareket edip hiçbir konuda rahatsızlık duymamaları için çalıştık çalışmayada devam ediyoruz. Aynı zamanda Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazân-ı Şerife kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. Ramazanın gelmesi ile birlikte evlerinden, memleketlerinden ayrılan depremzedelerimizi yanız bırakmamak adına hep beraber ilk iftar sofrasında  buluşarak orucumuzu açtık. Depremzedelerimizin yanlarında olmayı acılarını dindirmeyi ve yaralarını sarmayı durmadan, yorulmadan sürdüreceğiz. Ben buradan tüm islam aleminin Ramazân-ı Şerifinin hayırlı olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

AdminAdmin