GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-03-2022 17:39

İl Başkanı Yıldırım, Ankara Temasları İle İlgili Açıklama Yaptı

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, heyet olarak Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretlerle ilgili açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi.

İl Başkanı Yıldırım, Ankara Temasları İle İlgili Açıklama Yaptı

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, kameralar karşısına geçerek, Elazığ gündemi ve Ankara’da gerçekleştirdikleri görüşmelerle ilgili kamuoyunu bilgilendirdi.

Maden sahalarının ihale süreciyle ilgili konuşan AK parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, konunun farklı alanlara taşınmasının kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.

 

“ELAZIĞ GİRİŞİM GRUBUNA DESTEĞİMİZ TAM”

Elazığ’da oluşturulan girişim grubuna desteklerinin tam olduğunu vurgulayan Yıldırım, konuyu takip ettiklerini kaydetti. Yıldırım, “Bu konuda biraz rahatsızlığımız var. Bence bu konu farklı yerlere taşınıyor gibi. Ben bunu bir kez daha çok açık söylüyorum; Maden rezervlerinin alınıp işletilmesi ve ihaleye girilmesi anlamında çok ciddi bir girişim grubu var. Bu girişim gurubunu sonuna kadar destekliyoruz. Bunun farklı bir şekilde ifade edilmesini hazmedemem. Diğer siyasilerimiz de milletvekillerimiz de belediye başkanımız da aynı duruşu gösterdi, gösteriyor. Fakat nedense birileri siyasiler gerekeni yapsınlar gibi ifadeler kullanıyor. Siyasilerin maden rezervleri hakkında açıklama yapmalarına gerek yok. Önemli olan onların konuya bakış açısı ve konuyu takip etmek. Burada en yüksek derecede bunu yapmaya çalıştığımızı düşünüyorum. Elazığ’daki oluşmuş ve şuanda ciddi bir seviyeye gelmiş girişim gurubuyla ilgili desteğimiz sonuna kadar hem kendi adıma hem de milletvekillerimiz ve belediye başkanımız adına çok net. Bu konuyla ilgili desteğimiz sürmektedir. Ama sonuç itibariyle ihaleden ne çıkar onu bilmem. Daha önceki açıklamalarımda da söyledim; Yok adrese teslim, yok şu, yok bu. Bunların hiç birini kabul etmiyorum. Böyle bir yaklaşımın ne içindeyiz, ne kenarında, ne köşesindeyiz. Tam karşısındayız” dedi.

 

 

“CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK MİKTARDAKİ YATIRIM SÖZÜ ALINMIŞ DURUMDA”

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, hafta içi Başkent Ankara’da Bakanlar düzeyinde gerçekleştirdikleri temasların olumlu sonuçlandığını söyledi. Yıldırım, ““Burada da bir üzüntüm var birazda sitemim var bazen basın dünyasını araştırırken karıştırırken bakarken örneğin Gençlik Spor Bakanlığı ile heyet halinde görüşmemiz ki benim burada parantez açmam gerekiyor ben hatırlamıyorum hatırlayanlar varsa bana söylesinler ben düzeltirim. Birincisi bir seferde Cumhuriyet tarihinin en yüksek miktardaki yatırım sözü alınmış durumda. Bunlar nelerdir çok yakın zamanda protokol imzalandığında hep birlikte göreceğiz. İkincisi yine ben hatırlamıyorum bir Belediye Başkanımız hariç bütün Belediye Başkanlarımız ve Milletvekillerimizle birlikte Bakanlık görüşmesi yapıldı başka zaman dilimi hatırlamıyorum. Bunda milletvekillerimizin, belediye başkanlarımızın, şahsımın çok ciddi katkıları oldu randevu alındı ve bizde belediye başkanlarımızı 3-5 saatte organize ettik ve hep birlikte gittik bir tanesi özel durumundan dolayı gelemedi onun dışında bütün belediye başkanlarımız hazır oldu. İlçeler ve beldeler için benim tabirim ne istedilerse aldılar makul ölçüler içerisinde Elazığspor’un stadının bitirilmesi de dahil edilmek üzere” dedi. 

 

 

“ATIŞ POLİGONUNU ÇOK ÖNEMLİ BİR YATIRIM ARACI OLARAK GÖRÜYORUM”

Elazığ’a yapılması planlanan Atış poligonu ile ilgili de konuşan Şerafettin Yıldırım, yatırımın tamamlanmasının şehre katkı sağlayacağını belirtti. Yıldırım, “Atış Poligonu Uluslararası standartlarda yapıldığı takdirde buraya çok ciddi ülke içinde ve dışında sporcuların gelip burada konaklaması. Diğer bir boyutu o çevrede çok güzel bir dinlenme, piknik alanı ve insanların rahatlıkla gidip hem bu konuyla ilgili merakları varsa onları gidermek hem de atış alanında keyifli bir zaman geçirmelerini daha bunun bir sürü başka altlıkları da var dolayısıyla ben çok önemli bir yatırım aracı olarak görüyorum” dedi.

 

“SAĞLIK ALANINDAKİ TALEPLERİMİZ KABUL GÖRÜLDÜ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile de bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Yıldırım, sağlık alanındaki taleplerinin kabul gördüğünü söyledi. Yıldırım, “İstenilen şeylerin çok büyük bir kısmı da alındı. Şehirdeki sağlık yatırımları ile ilgili çözüm önerilerimiz ya da doktor eksikliği ilçelerdeki, ya da şehir hastanesindeki bir takım doktor eksiklikleri falan bunları dile getirdik ve bunların tamamlanması konusunda bir takım sağlık yatırımları onlardan bir tanesinin örneğini verirsek Kovancılar Palu arasındaki hastanenin yapılması ile ilgili sürecin hızlandırılması ben bunların detaylarına girmiyorum çok madde var yakın zamanda protokol açıklamaları yapılır orada detayları göreceksiniz” dedi.

 

“SÜREÇ YÖNETİMİ ÖNEMLİ”

Şerafettin Yıldırım, şehirde yaşanan deprem ve sonrasında oluşan sorunlara da değinerek, süreç yönetiminin önemli olduğunu söyledi. Yıldırım, “Sorun yoktur gibi hiç davranmadık davranmayacağız da ama depremin ilk günlerdeki sorunlarla, sorularla orta zaman dilimindeki sorun ve sorular ve şuanda geldiğimiz son süreçteki sorun ve sorular birbiriyle hiç alakası olmayan şeyler. Elbette ki su, yol, otobüs benzer bir takım sorunlar olacak ama 60 bin insana mikrofon uzatılsın bir anket yapılsın ben çok iddialı bir şey söylüyorum en az 57 bin, 58 bin, 59 bin insan çok mutlu çok huzurlu olduğunu söyleyecek bazıları 2+1 den dolayı keşke 3+1 olabilirdi diyebilirler eyvallah ona da itirazım yok ama bunu şunun için söylüyorum 60 bin yaklaşık insanın 15 bin konutta oturan insanların ilk zamanlardaki sorunu çok farklıydı endişeleri vardı. Şimdi bunları geçtik. Şimdi diyor ki otobüs arttırılsın, yollar düzeltilsin ya da marketler açılsın gibi bunlar doğal süreçler biraz sabırlı olursak bunlarda olacak. Süreç yönetimi çok önemlidir” dedi.

 

“ELAZIĞSPOR’UN BAŞLATTIĞI YARDIM KAMPANYASINA DESTEK VERİYORUZ”

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Elazığspor’un her fırsatta yanında olduk. Ciddi süreçlerde hem yöneticiliğini yaptım, hem de elimden gelen her şeyi esirgemeden desteklediğime inanıyorum. Bu konuda sorgulanacağımı zannetmiyorum. Bugünlerde başlatılan yandım kampanyasında çorbada tuzumuz olsun anlamında, teşkilatlarımıza da bu konuda hassasiyet göstererek paylaşımda bulundu ve teşkilatlarımız da bu yardım kampanyasına kendi güçleri ile destek vermeye çalışıyorlar. En azından yanında olmak, kampanyaya destek anlamında, rakamsal boyutlar ne olur onu bilmem ama sonuçta konu Elazığspor olunca duyarsız davranmamız mümkün değil. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da teşkilatlarımızla birlikte bu hassas konuya gereken katkıyı sağlamaya çalıştığımızı söyleyebilirim” dedi.