GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2021 15:20   Güncelleme : 12-08-2021 15:20

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ POLAT TARAFINDAN PANDEMİ VE AŞILAMA KONULU İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen pandemi çalışmaları ve aşılamada gelinen son durumun ele alındığı “Pandemi Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi. Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat başkanlığında düzenlenen toplantıya ; Hizmet Başkanları, özel ve kamuya ait hastanelerin Yönetici ve Başhekimleri katıldı.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ POLAT TARAFINDAN  PANDEMİ VE AŞILAMA KONULU İSTİŞARE TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Toplantının amacı ve Elazığ’da ki pandemi süreci hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT yaptığı açıklamada “ Pandemi ile daha etkin bir şekilde mücadele etmek adına ilimizdeki sağlık kurumları yöneticileri ile birlikte ilimiz verileri değerlendirildik. Temmuz ayında ilimizde vefat eden 17 kişiden 15’i aşısız, diğer iki vatandaşımızın da aşılarını tamamlamadıklarını tespit ettik. Buna karşın kamu, özel ve üniversite hastanelerimizde aşı kapasiteleri artırılmıştır ve randevusuz da aşı yapılmaktadır. Bu nedenle vatandaşlarımızı aşı konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Hastanelerimizde Covit kaynaklı hasta yatışlarının artmasının en büyük nedeni ilimizin aşılamada yeterli seviyeye ulaşamadığından kaynaklanmaktadır” dedi.

 

Daha sonra katılımcılar tarafından istatistiki veriler eşliğinde Covid-19 salgını sürecinde alınan tedbirler gözden geçirilerek,  ilimizdeki  kamu, üniversite ve özel  hastanelerin bünyesinde sürdürülen aşı uygulamaları, filyasyon çalışmaları, günlük test sayıları, yoğun bakım ve rutin hizmetler hakkında genel durum değerlendirmesi yapıldı ve karşılıklı görüş alış verişinde bulunuldu.