GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-07-2021 16:31   Güncelleme : 22-07-2021 16:31

İnfaz Koruma Memuru yedinci sergisini açtı

Elazığ'da infaz koruma memuru olarak çalışan Ayhan Güneş (38), yedinci filografi sergisini açtı. 60 eserin bulunduğu sergi Pazar gününe kadar açık kalacak.

 İnfaz Koruma Memuru yedinci sergisini açtı

Elazığ'da 11 yıldır infaz koruma memuru olarak çalışan 2 çocuk babası Ayhan Güneş, 7 yıldır filografi sanatını icra ediyor. Şimdiye kadar 500'ün üzerinde eser yapan Güneş, pandemi döneminde yaptığı 60 eserle Elazığ'da üçüncü, Türkiye genelinde ise yedinci sergisini açtı. Bir alışveriş merkezinde açılan sergide Türk bayrağı, manzara, elif, vav gibi birçok figür bulunuyor. Vatandaşların yoğun ilgisini gören sergi, pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

 

Filografi Sanatçısı Ayhan Güneş, Elazığ'da üçüncü, Türkiye'de yedinci kişisel sergisini açtığını belirterek konuşmasına şöyle devam etti,"Burada 60 eserim var. Sergi önümüzdeki hafta pazar gününe kadar devam edecek. Sanatseverleri bekliyorum. Yaptığımız sanat filografi sanatı. Tel ve çivi ile yaptığımız eski bir sanat. Sanatımızı yaşatmaya çalışıyoruz. Zor ve sabır gerektiren bir sanat. Burada 1 gün ile 3 ay arasında yaptığım tablolarım var. 60 eseri 2 yıla sığdırdım. Pandemi sürecini olumlu yönde değerlendirdim. Evde herkes sıkılırken ben sanatımı yaparak zamanımı geçirdim. Bu da benim için çok iyi oldu. Pandemi döneminde yaptığım 60 eserimle buradayım"

Vatandaşlardan Ayşe Canbay,"Az önce gezerken filografi sergisi olduğunu fark ettim. Arkadaşla konuştum meslektaşım oluyor. Pandemi dönemini çok güzel değerlendirmiş. Herkesi davet ediyoruz, gelsinler görsünler çünkü burada çok ciddi bir emek var. Emeğin karşılığını vermek ve göstermek gerekiyor. Teşekkür ediyoruz, ellerine sağlık"dedi.

Vatandaşlardan Selma Güneri ise,"Burada sergi açıldığını öğrendim ve filografi sergisi beğendiğim bir sergiydi. Görünce hayran kaldım. Sanatçıyla tanışma imkanım oldu. Sanatçının covid döneminde böyle uğraşla uğraşması etkileyici çünkü yorgun atlatılan bir dönem. Ev sevdiğim tablolardan biri ay yıldız. Böyle bir tablo ile karşılaşmak ayrı bir güzel. Çok beğendim, herkesin gelip görmesini, izlemesini isterim"diye konuştu.