GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2021 15:18   Güncelleme : 21-04-2021 15:18

KOBİ Gelişim Destek Programı Müracaat Süreci Başladı

KOBİGEL–KOBİ Gelişim Destek Programı kapsamında hazırlanan “İmalat Sanayinde Dijitalleşme” temalı Proje Teklif Çağrıları müracaat süreci başlayarak 17 Mayıs 2021 tarihinde süre sona erecek. Programla ilgili olarak Elazığ TSO ve KOSGEM Elazığ İl Müdürlüğü işbirliğinde 22 Nisan 2021 Perşembe günü saat:14.00’da KOBİ’lere yönelik olarak vebinar bilgilendirmesi gerçekleştirilecek.

KOBİ Gelişim Destek Programı Müracaat Süreci Başladı

KOBİ’lere 1 Milyon TL’ye Kadar Destek

İmalat sanayi sektöründe milli imkanlar ağırlıklı olarak dijitalleşme için yerli ve yetkin teknoloji geliştiricisi KOBİ envanterinin genişletilmesi ve İmalat sanayi KOBİ’lerinin, yerli teknoloji geliştiricilerle işbirliği öncelikli olmak üzere dijitalleştirilmiş iş süreci sayısının arttırılması amacıyla söz konusu proje çağrısı yapıldı.

Proje Teklif Çağrısı, İmalat sanayi sektöründe dijitalleşme sürecine katkı sağlayabilecek yerli teknoloji geliştiricisi KOBİ’lerin desteklenmesini hedeflemekte.

Akıllı dijital teknolojilerle ilgili ürün ve çözüm geliştiren elektronik, bilişim, makine imalat sektörlerindeki teknoloji geliştiricisi KOBİ’ler; imalat sanayi sektörüyle ilişkili 8 dijital teknolojiden birini veya entegre çalışmak kaydıyla birkaçını birlikte içeren ürün / yazılımlarında katma değer arttırıcı iyileştirmeler yapmak veya geliştirdikleri ürün / yazılımlarını ticarileştirmek için proje sunabilecekler.

Sadece ticarileştirme (tanıtım - pazarlama - satış) amaçlı proje sunacak olanların, ürünlerini kamu desteğiyle geliştirerek başarılı tamamladıklarına veya Teknoloji Geliştirme Bölgesi ya da Ar-Ge Merkezi projesi çıktısı olduğuna dair belge ibraz etmeleri şarttır. İş paketlerinde katma değer arttırıcı iyileştirmeler bulunan başvuru sahiplerinde ise bu belge şartı aranmayacak.

300 Bin TL Hibe ve 700 Bin TL geri ödemeli kerdi fırsatıyla İmalat Sanayindeki KOBİ’lere toplamda 1 Milyon TL destek imkanının sağlandığı teklif çağrısıyla ilgili detaylı bilgiler www.elazigtso.org.tr adresinde duyurular kısmında yer alıyor.