GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2022 18:30

Küçük kıza karne hediyesi Elazığ Belediyesi'nden

Elazığ'da, hastalığı nedeniyle evde eğitim gören Delal Türker'e Elazığ Belediyesi tarafından karne gününde tekerlekli sandalye hediye edildi.

Küçük kıza karne hediyesi Elazığ Belediyesi'nden

Elazığ'ın Yurtbaşı Beldesinde yaşayan Nadiye ve Selahattin Türker çiftinin dördüncü çocukları olan Delal Türker'e (7), doğumundan bir yıl sonra 'Metakromatik Lökodistrofi' (MLD) hastalığı teşhisi kondu. İlkokul eğitimine evinde öğretmeni Halil Ev ile devam eden Türker'in tekerlekli sandalye ihtiyacı olduğunu öğrenen Halil öğretmen, durumu Elazığ Belediyesi'ne bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, Delal için tekerlekli sandalye temin ederek bugün Şeker İlkokulunda karne gününde düzenlenen törenle teslim etti. Türker ailesi, desteklerinden dolayı Elazığ Belediyesi ve Başkan Şahin Şerifoğulları'na teşekkürlerini iletti.

 

 

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aksu, yaptığı açıklamada şunları söyledi,"Yurtbaşı beldemizde yaşayan Delal Türker adlı kızımız evde eğitim görüyor. Tabii kendisinin doğuştan rahatsızlığı söz konusu. Kendisi ile ilgilenip eğitimine katkı veren öğretmenimize teşekkür ediyorum. Bizlere kızımızın yürümesinde sıkıntılarının olduğunu, tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyduğunu ve bunların tedarik edilmesi konusundaki müracaatına kayıtsız kalmadık. Hızlı bir şekilde arkadaşımıza ulaştık. Delal kızımızın bundan sonraki yaşamına bir nebze katkı verebilmek adına başkanımızın selamlarını getirerek kendisine bir tekerlekli sandalye takdim ettik. İnşallah bundan sonra okul hayatında tekerlekli sandalye işini görecektir. Elazığ Belediyesi olarak ilimizin en ücra köşesinde olup bize ulaşabilen tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza başkanımızın 'Kimsesizlerin Sesi Elazığ Belediyesi' sloganı ile her türlü yardımı yapmaya ekiplerimiz olarak hazırız, bundan da mutluluk duyuyoruz"

 

 

Delal Türker'in annesi Nadiye Türker ise,"Tekerlekli sandalye ihtiyacımız vardı. Delal yürüyemez oldu. 6 aydır böyle, hastalığı gittikçe ilerliyor. Bu imkanı verdikleri için Belediyemize ve Şahin Şerifoğulları'na teşekkür ederim, Allah razı olsun. Delal için bir imkan, artık dışarı çıkabilir. Halil hoca da evde eğitim veriyordu, onun desteği ve çabasıyla tekerlekli sandalye verdikleri için teşekkürler"dedi.