SPOR
Giriş Tarihi : 17-03-2022 20:16

MAHALLEDE MAÇ VAR GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisinin ortaklaşa gerçekleştirdiği TBMM 23 Nisan Mahallede Maç Var Turnuvası Elazığ'da yapılan Grup Müsabakaları ile Erzurum'da gerçekleştirilecek Yarı Finale yükselen takımlar belli oldu.

MAHALLEDE MAÇ VAR GRUP MÜSABAKALARI SONA ERDİ

9 Erkek 5 kız takım toplamda 154 sporcunun yer aldığı karşılaşmalarda ödülleri Vali Yardımcısı İsmail Alsancak ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren takdim etti.

Dereceye giren İller;

Erkekler
Bingöl 
Tunceli 
Elazığ
Iğdır
Van 
Malatya

Kızlar
Malatya 
Tunceli 
Van 
Ağrı 
Elazığ 

Dereceye giren iller, Erzurum'da yapılacak olan yarı finallere gitmeye hak kazandı. 

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; Yarı Finallere yükselen takımlarımızı tebrik ediyorum. Mahallede Maç Var sloganıyla düzenlenen grup müsabakaları sona erdi. Erkeklerde ve Kızlarda takımlarımız Erzurum da yarı final heyecanı yaşayacak. 23 Nisan günü TBMM’de yapılacak Final Maçında Şehrimizi de görmek istiyoruz. 3 gün süren keyifli bir müsabaka oldu, katılan takımlarımızı burada misafir ettik. Memnun ayrılmaları içinde gereken özveriyi gösterdik. Önemli bir organizasyon yer alan ve Yarı Final heyecanı yaşayacak olan Şehrimiz ve Bölge illerimiz takımlarını ve Hocalarını tebrik ediyor, başarılar diliyorum, dedi.