GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2023 13:30

MİLLETVEKİLİ BULUT: ELAZIĞ SU ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ LABORATUVARLARINI TÜM ARAÇ GEREÇLERİYLE BİRLİKTE YENİLEDİK

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bir çok sektöre yönelik Elazığ’da üretim, istihdam ve yatırım alt yapısını güçlendirmek için bir birinden değerli çok güzel çalışmalara imza attık. Her alanda hamd olsun Elazığ’da çok önemli işler yaptık. Yeter mi? Asla yetmez! Ak Parti olarak biz yaptık. Yine biz yapacağız"dedi.

MİLLETVEKİLİ BULUT: ELAZIĞ SU ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ MÜDÜRLÜĞÜ LABORATUVARLARINI TÜM ARAÇ GEREÇLERİYLE BİRLİKTE YENİLEDİK

Milletvekili Bulut, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

"SU ÜRÜNLERİ ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜNÜ GÜÇLENDİRDİK.

Güçlendirdiğiniz Su Ürünleri alt yapısı sayesinde Su Ürünleri Üretiminde Türkiye’de ilk sıralardayız!

Elazığ Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki 21 İle hizmet veriyor. Bölgeyi biz yönetiyoruz.

✓ Enstitü Müdürlüğümüzün proje sayısında 10 yılda 9 kat artış var. Halen devam eden projeler var. Sağladığımız güçlü destek ve alt yapı sayesinde proje sayları, yatırım sayıları artıyor. Bu başarı kendiliğinden gelişmedi. Destekledik, takip ettik ve sonuç aldık.
 
Enstitü Müdürlüğümüzün merkez kampüsüne:

✓ 1 Yeni Hizmet Binası,
✓  2 büyük laboratuvar,
✓  Kongre ve Toplantı Merkezi(kongre ve toplantı salonu) 
✓ Merkez kampüsümüzde su ürünleri ile ilgili yem ve hastalık projelerinde kullanılmak üzere “Kapalı Devre Ünitesi” kazandırdık!

SU ÜRÜNLERİ AR-GE

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük su ürünleri deneme, araştırma ve üretim ünitesi olması hedeflenen Ar-Ge Merkezini tamamladık. 

Ar-Ge Merkezinde:
✓ Çeşitli boyutlarda 96 adet havuz,
✓ Hizmet binası
✓ Toplantı salonu
✓ 8 beton ve 2 toprak havuz bulunmaktadır"

AdminAdmin