GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2021 18:17

Milletvekili Erol: Bu topraklar korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir"

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut ve yönetim kurulu üyelerini dernek binasında ziyaret etti.

Milletvekili Erol: Bu topraklar korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir"
"

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ'da da 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda CHP Elazığ Milletvekili  Gürsel Erol Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut ve yönetim kurulu üyelerini dernek binasında ziyaret etti.

Gazilerin ve şehitlerin emaneti olan ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Vekil Erol; “Sizlerin bu vatan’a yaptığınız hizmetler ölçülmez. Bugün üzerinde yaşadığımız bu topraklar da vatan, millet ve bayrak sevdasıyla hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir. Şehitlik ve gazilik makamları da bu emanetlerin en büyük simgesidir. Hepimizin şehit ve gazilerimize can borcu, minnet borcu, vefa borcu var. Bu borcu ancak bir nebze de olsa şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri mukaddes değerlere sahip çıkıp ailelerinin yanında olarak ödeyebiliriz.Bu duygu ve düşüncelerle; kahraman Gazilerimizin "19 Eylül Gaziler Günü”nü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, Aziz Şehitlerimizi ve  ebediyete irtihal eden Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, hayatta olan Gazilerimize sağlık ve huzur dolu bir ömür diliyorum”diye konuştu. 


Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Elazığ Şube Başkanı Mehmet Namık Bulut, şehit aileleri ve gazilere gösterdiği yakın ilgiden dolayı CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'a teşekkür ederek, dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi sundu.

AdminAdmin