GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2022 20:52   Güncelleme : 01-03-2022 20:52

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit PISA Sınavına Katılacak Okulları Ziyaret Etti

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) tarafından organize edilen ve üçer yıllık döngülerde yapılan Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) Sınavına ilimizi temsilen katılacak olan okullara ziyarette bulundu.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit PISA Sınavına Katılacak Okulları Ziyaret Etti

Ziyaretlerinde öğrenci ve öğretmenlerimiz ile bir araya gelen Milli eğitim Müdürü YİĞİT;
PISA Sınavları zorunlu eğitimi bitiren öğrencilerin günümüz toplumunda yerlerini alabilmeleri için gereken temel bilgi ve becerilere ne ölçüde sahip olduklarını ölçmeyi hedeflemektedir. PISA 2022 Nihai Uygulama, ülkemizde 18 Nisan 15 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacak olup ilimizden 5 okulumuz da bu sınava katılacak.
PISA araştırması bilgisayar tabanlı olarak gerçekleştirilecek, Nihai Uygulamaya katılacak öğrenciler bilgisayar üzerinden PISA kapsamında geliştirilen bilişsel test soruları ve anket sorularına cevap verecek. Öğrencilerimizin bu sınavda elde edeceği başarılar ilimizin başarısı için de çok önemlidir. Bu nedenle hem sınava girecek olan öğrencilerimizle, hem de öğretmenlerimizle bir araya gelerek bugüne kadar yapılan hazırlıkları değerlendirme imkânı bulduk. Süreç içerisinde çocuklarımızın başarıları için tüm desteğimizi sunacağız" dedi.