GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2022 12:52

Müdür Yiğit'ten 18 Mart Mesajı

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müdür Yiğit'ten 18 Mart Mesajı

Müdür Yiğit, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

"Çanakkale Zaferi, tarih boyunca bağımsızlık ve vatan sevgisi uğruna savaşmaktan çekinmeyen bu milletin, sarsılmaz inanç ve kararlılığının en güçlü işareti; tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen vatanını korumak için verdiği milli mücadelenin destanıdır.

Çanakkale Zaferimizin 107. yıl dönümünü, millet olarak büyük bir gurur ve heyecanla idrak ederken; Çanakkale destanının bütün kahramanlarını bir kez daha rahmetle anıyorum.

Çanakkale Zaferi, dönemin en modern ordularını dize getiren, "Çanakkale geçilmez" sözünü tarihe nakşeden, sadece millî tarihimizin değil insanlık tarihinin en ihtişamlı kahramanlık destanıdır.

Cumhuriyetimizin kurucu Gazi Mustafa Kemal'in kelimeleriyle Çanakkale “bugünümüzü kurtaran, maziye kahramanlığını ve büyüklüğünü iade eden, bu toprakları bize ebedi vatan yapan” zaferin adıdır.

Kahraman askerlerimizin iman ve azmi, milletimizin üstün fedakarlıklarıyla Çanakkale ‘de elde edilen eşsiz başarı, İstiklal Harbimizi zafere ulaştıracak direniş ruhuna da ilham vermiştir.

Çanakkale ruhu; içinde yaşadığımız yüzyılda dahi ülkemizin yaşadığı zorluklar karşısında bu topraklarda ne kadar diri, ne kadar canlı olduğunu her seferinde bir kez daha göstermiştir.

Bu düşüncelerle Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü'nde bu toprakları bize emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün kahramanlarımızı rahmetle şükranla anıyorum"