GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-01-2023 12:13

MÜSİAD Başkanı Gürkan'dan Fabrika Ziyareti

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ve beraberindeki üyeleri, Esak Alüminyum A.Ş'yi ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Esat Aktaş'tan bilgi aldı.

MÜSİAD Başkanı Gürkan'dan Fabrika Ziyareti

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Esak Alüminyum A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Esat Aktaş, Başkan Gürkan ve beraberindeki heyete ziyaretlerinden ötürü teşekkür etti.

Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren işletmeleri tanıma ve tanıtma amacı ile düzenledikleri ziyaretler kapsamında alüminyum sektöründe söz sahibi haline gelmiş Türkiye’nin en büyük ve en kapsamlı işletmesi haline gelen, bünyesinde 250 personel çalıştıran yıl sonu itibari ile istihdam sayısını 500 e çıkartmayı hedefleyen işletme içerisinde yurt dışı müşterilerinin geldikleri zaman konaklayabileceği, sosyal tesisleri olan, ayrıca savunma sanayi sektöründe de alt yapısını tamamlamış, Esak Alüminyum fabrikasını gezdiklerini belirten MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti ve gururu belirtti.

Gürkan, Hem mevcut yatırımları gezip görme hem de yeni yatırımcıları şehrimize kazandırma noktasında önemli mesai harcadıklarını vurguladı.

Bu önemli yatırımı Elazığ'a kazandıran Esat Aktaş ve ekibini tebrik eden Başkan Gürkan sözlerini şöyle sürdürdü; "Elazığ sanayisi bir çok alanda yüksek katma değer üreten bir yapıda. Elazığ OSB'de son yıllarda hayata geçirilen birbirinden önemli yatırımları yerinde görmek arzusuyla Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikte bu tür ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Elazığ OSB’nin daha da gelişmesi ve yeni yatırımlar alması konusunda Elazığ MÜSİAD olarak ciddi anlamda mesai harcıyoruz. Sanayicilerimize katkı sunma noktasında elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya her zaman hazırız. İnşallah bu tür ziyaretlerle şehrimizin ekonomik anlamda daha iyi bir noktaya gelmesine katkı sağlayacağız."

AdminAdmin