GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-08-2021 13:48

MÜSİAD Dost Meclisine Orman Bölge Müdürü Çetiner Konuk Oldu

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şubesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen, Dost Meclisi toplantılarının bu haftaki konuğu Elazığ Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner oldu.

MÜSİAD Dost Meclisine Orman Bölge Müdürü Çetiner Konuk Oldu
"

MÜSİAD üyesi Elazığ Döviz Firması sahibi Erdal Biçer’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen programda, ülkemizde meydana gelen orman yangınları, doğal afetler, şehrimizin orman varlığı, bölge müdürlüğünün ilimizde yapmış olduğu çalışmalar, MÜSİAD hatıra ormanlarının arttırılması konularının yanısıra, MÜSİAD üyesi Erdal Biçer tarafından MÜSİAD üyelerine yeni nesil kripto para, altın, döviz kurları ile alakalı bilgilendirmelerde bulunuldu.

Programın açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Elazığ Başkanı Tekin GÜRKAN, katılımcılara teşekkür ederek, orman yangınlarında ve doğal afetlerde yaşamlarını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı diledi.

Gürkan konuşmasında; “Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Ağaçsız ve ormansız bir uygarlık düşünülemez. Orman kişilerin değil, devletin ve milletin malı olan milli bir servettir. Ormanı tahrip etmek, baltalamak, yakmak, ekilecek arazi için de olsa açmak ve sökmek vatan ve millete en büyük ihanettir. Ormanlarımızı korumak, boş alanları ağaçlandırmak hepimize düşen bir yurt görevidir. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'in, "Kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz." hadis-i şerifi ormanlarımızın önemini ve kutsallığını açıkça bildirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli Orman Bölge Müdürümüz Sn. Muhammed Salih Çetiner’e davetimize icabet ettikleri için teşekkür ediyor, yapmış oldukları bu önemli görevde kendilerine ve çalışanlarına başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin