SAĞLIK
Giriş Tarihi : 09-12-2022 14:39   Güncelleme : 09-12-2022 14:49

PROF. BALCI: GÖGÜS CERRAHİSİ KLİNİĞİNİ DAHA İYİ YERLERE GETİRMENİN GAYRETİ İÇİNDEYİZ

Fırat Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Akın Eraslan BALCI, Göğüs Cerrahisi Kliniğinde kapalı akciğer kanseri cerrahisi işlemleri hakkında Göğüs Cerrahisi ekibi ile beraber bilgiler verdi.

PROF. BALCI: GÖGÜS CERRAHİSİ KLİNİĞİNİ DAHA İYİ YERLERE GETİRMENİN GAYRETİ İÇİNDEYİZ

Prof. Dr. Akın Eraslan BALCI, Fırat Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Kliniğinde yaklaşık 10 yıldır video yardımlı torakoskopik cerrahi denilen kapalı ameliyatlar yaptıklarını, Fırat Üniversitesi Hastanesi yönetiminin yaptığı yeni alımlarla yaptıkları ameliyatlar için gerekli donanıma sahip olduklarını sözlerine ekledi.

Prof. Dr. BALCI, hastane yönetimin kendilerine sağladığı kolaylık sayesinde kapalı ameliyatları daha fazla yaptıklarını, özellikle kanser cerrahisinde ameliyatlarda oldukça başarılı bir klinik haline geldiklerini ifade etti.

Prof. Dr. Akın Eraslan BALCI, cerrahi ekiple beraber çeşitli lobektomi, segmentektomi adı verilen kanser ameliyatlarını kapalı bir şekilde yaptıklarını ayrıca göğüs duvar deformitelerini de kapalı ameliyat şeklinde göğüs cerrahisi kliniğinde yaptıklarını, halkımıza kapalı ameliyatlar konusunda daha fazla hizmet vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muharrem ÇAKMAK da günümüze uygun cerrahi yaklaşımların tümünün göğüs cerrahisi servisinde yapıldığını ve halkımıza en iyi şekilde hizmet vermenin gayreti içinde olduklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Siyami AYDIN da açıklamalarda bulundu.

Dr. Öğretim Üyesi Siyami AYDIN, 2022 yılında çok sayıda kapalı cerrahi ameliyat yaparak Fırat Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Kliniğini çok daha iyi bir seviyeye getirdiklerini ve bundan sonrada bu kliniği daha iyi yerlere getirmenin gayreti içinde olacaklarını ifade etti.

AdminAdmin