GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-07-2021 16:24   Güncelleme : 22-07-2021 16:24

TDP Genel Başkanı Sarıgül Elazığ'da

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, bayram ziyaretleri kapsamında Elazığ'a geldi. Burada esnaflarla biraraya gelen Sarıgül, yaptığı açıklamada,"Ağustos sonu Eylül'ün başında büyük kurultayımızı Ankara'da yapacağız"dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül Elazığ'da

TDP Genel Başkanı Sarıgül, Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında Elazığ'a geldi. İlk olarak parti binasında açıklamalarda bulunan Sarıgül, daha sonra Köfteciler Sokağı'ndaki esnaflarla biraraya geldi. Burada vatandaşlarla yakından ilgilenen Sarıgül, ardından memleketi Erzincan'a gitmek üzere Elazığ'dan ayrıldı.

 

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti binasında yaptığı konuşmasında bütün bölgeleri dolaştıklarını belirterek şunları söyledi,"En büyük arzumuz şudur. İnşallah ülkemizi barışa barışa büyüteceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük ekonomisinin barış ekonomisi olması lazım. Türkiye Değişim Partisi olarak bilgili, becerikli, yetenekli, deneyimli kadrolarla birlikte yola çıkıyoruz. İlçe ve il kongrelerimiz süratle yapılıyor. Allah'ım izin verdi, inşallah yurttaşlarımız da takdir edecekler. Ağustos sonu Eylül'ün başında büyük kurultayımızı Ankara'da yapacağız. Bugüne kadar hiçbir siyasi partinin tasarlayıp düşünüp de yapmaya cesaret edemedikleri Türkiye'nin en demokratik kongresini inşallah biz yapacağız. Büyük kurultayda 'Gün Batmayacak' projemizi açıklayacağız. 'Gün Batmayacak' projemiz ile birlikte inanıyorum ki sadece Türkiye'de değil demokratik dünyadaki bütün siyasi partiler projemizi inşallah örnek alacaklar. Ankara'da 5D projelerimizi o büyük kurultayda açıklayacağız. 5D projemizi açıkladığımız zaman yurttaşlarımız Türkiye'nin nasıl saygı ile, sevgi ile yönetilmesi gerektiğini orada görecekler. Gövdemiz Cennet vatanımız, sağ elimizi atamayız, sol elimizi atamayız. Sağ elimizle sol elimizi bismillah diyerek birleştiriyoruz. Vicdan, merhamet, adalet, demokrasi diyen, Atatürk milliyetçisiyim diyen, cumhuriyetin değerini geliştirerek koruyan, inançlara saygılı, laikliği savunan, üretimi destekleyen, alın teri ve emeğin yanında olan, evrensel hukuk kurallarına saygı gösteren, hudut ve bayrak birliği diyen bütün yurttaşlarımızla Türkiye Değişim Partisi olarak el ele, kol kola, omuz omuza olacağız"