GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2021 16:26   Güncelleme : 31-10-2021 16:26

Türk Ulaşım Sen'de Başkan Korkmaz Güven Tazeledi

7. Olağan Genel Kurul Toplantısını yapan Türk Ulaşım Sen Elazığ Şubesi’nde Resul Korkmaz yeniden başkanlığa seçildi.

Türk Ulaşım Sen'de Başkan Korkmaz Güven Tazeledi

Türk Ulaşım Sen Elazığ Şubesi 7. Olağan genel kurulu yapıldı. Kongreye STK temsilcileri ve sendika üyeleri katıldı. Tek listeyle gidilen genel kurulda Resul Korkmaz yeniden başkanlığa seçildi.

KORKMAZ: TÜRKİYE KAMU SEN SADECE EMEK SENDİKACILIĞI YAPMAMIŞTIR

6. toplu sözleşmeye değinen Türk Ulaşım Sen Elazığ Şube Başkanı Resul Korkmaz, “Biz toplu sözleşme süreci yaşadık. Ama maalesef toplu süreç fiyaskoyla sonuçlandı her zaman olduğu gibi yine bu dönemde bir fiyaskoyla sonuçlandı. Türkiye Kamu Sen’in her konuda direnmesine rağmen, destek vermesine rağmen maalesef istemediğimiz bir sonuç elde ettik. Sürekli olarak desteğinizi verin, hep birlikte yapalım, birlikte kazanalım derken maalesef desteğimizi vermemize rağmen her türlü engelleri beraber aşalım. Ülke bir girdaptan geçiyor. Terör belası bir taraftan, egemen güçlerin oyunları bir taraftan bunların da farkında olalım ama Türkiye Kamu Sen bu sendikal hareketi başlatırken sadece emek sendikacılığı yapmamıştır. Aynı zamanda ülkemiz önce ilkemiz diyerek bir hedef tespit etmiştir, o hedefi göstermiştir” ifadelerini kullandı.

 

Türk Ulaşım Sen Genel Başkanı Mustafa Nurullah Albayrak, “Tabi ki sendikacılık çok önemli. Kamu çalışanlarımızın sosyal, mali ve ekonomik haklılığını savunmak noktasında Türkiye Kamu Sen Türkiye’nin bir mihenk taşıdır. Ama öncelikle şiarımız çalışan, üreten ve yol gösteren bir sendikacılık şiarıyla başkanımızın da dediği gibi kapımızda şu yazar ‘ilkemiz önce ülkemiz’ ülkemiz yoksa ne sendikacılığımızın ne de birey olmamızın hiçbir anlamı yoktur. Sendikacılık yaparken de bizim düsturumuz önce ülkemiz ve vatanımız, toprağımız. Bu noktada evet çalışacağız, çalışacağız, ama üreteceğiz aynı zamanda ülkeyi yönetenler, bürokratlarımıza da yol göstereceğiz, onlara yol çizeceğiz. Bu noktada sendikacılık şiarımız budur. Bunları yaptığımız sürece müreffeh bir ülke olma yolunda her zaman daha hızlı koşma yolunda devam edeceğiz” şeklinde konuştu.