GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2021 18:33   Güncelleme : 16-08-2021 18:33

Uçak kazasında hayatını kaybeden pilot için cenaze töreni

Kahramanmaraş’taki uçak kazasında hayatını kaybeden pilot Serkan Mirzaoğlu’nun cenazesi memleketi Elazığ'a getirilerek cenaze töreni düzenlendi. Törenin ardından Mirzaoğlu'nun cenazesi, vasiyeti üzerine Maden ilçesine bağlı Gezin mahallesindeki aile kabristanında babası Orhan Mirzaoğlu'nun yanına defnedildi.

Uçak kazasında hayatını kaybeden pilot için cenaze töreni

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Rusya´dan kiralanan ve 2 gün önce Kahramanmaraş´taki orman yangınına müdahale esnasında düşen uçakta Elazığlı 2 çocuk babası pilot Serkan Mirzaoğlu (45) hayatını kaybetti. Mirzaoğlu için ilk olarak Adana Orman Bölge Müdürlüğündeki törenin ardından uçakla memleketi Elazığ'a getirilen Mirzaoğlu için İmam-ı Azam Camisinde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Törene Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 8.Kolordu Komutan Vekili Tuğgeneral Saadettin Alp Ergin, Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Mirzaoğlu'nun ailesi, sevenleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İl Müftüsü Selami Aydın tarafından kılınan cenaze namazının ardından pilot Serkan Mirzaoğlu'nun cenazesi, vasiyeti üzerine Maden ilçesine bağlı Gezin mahallesindeki aile kabristanında babası Orhan Mirzaoğlu'nun yanına defnedildi. Serkan Mirzaoğlu’nun, 4 ay önce 'ben hayatımı kaybedersem beni babamın yanına defnedin, mezarım onun yanında olsun' diye vasiyette bulunduğu ve babasının da bir ay önce hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

Cenaze Töreninde konuşan Tarım Ve Orman Bakan Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç, hayatını kaybeden Serkan Mirzaoğlu'na rahmet dileyerek şunları söyledi,"Hepimizin başı sağolsun. Orman yangınlarıyla savaştık. Bu savaşta isimsiz çok kahramanımız görev aldı ve ülkemizin değişik yerlerinde çok büyük bir mücadele yaptık. Bunlardan biri de pilot Serkan Mirzaoğlu kardeşimiz bu mücadelede şehitlerimizden biri oldu. Başka şehitlerimiz de oldu. Hepsine Allah'tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Malumunuz ülkemizde bugünlerde bazı afetlerle mücadele ediyoruz. Bir taraftan orman yangınları, bir taraftan da Karadeniz bölgemizde oluşan sellerle, taşkınlarla mücadelemizi yaptık. Orada da birçok vatandaşımızı kaybettik. Üzüntümüz büyük, Allah onlara da rahmetiyle muamele etsin. Hepimizin, ülkemizin, milletimizin başı sağolsun. Orman şehidimiz kahraman pilotumuza da rahmet diliyorum, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Milletimizin, hepimizin başı sağolsun. Allah gani gani rahmet etsin inşallah"