GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2022 15:51   Güncelleme : 07-03-2022 15:51

Vali Toraman'dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Vali Toraman'dan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Elazığ Valisi Ömer Toraman, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Hayatın her alanında var olan, fedakârlığın ve özverinin timsali olan kadınlarımız, ülkemizin gelişmesinde her zaman büyük pay sahibi olmuşlardır.

Tarih boyunca milletimizin var oluş mücadelelerinde canını ortaya koyan Türk kadını; İstiklal Savaşı’nda da hem cephede hem de cephe gerisinde destansı bir mücadele göstererek Milli Mücadele’nin başarıya ulaşmasında önemli rol oynamış, zor günlerde gösterdikleri sabır ve kanaatle örnek bir kişilik sergilemişlerdir.

Zamanla değişen ekonomik ve sosyal faktörler kadının sosyal statüsünü değiştirmiş, bu doğrultuda çalışan ve üreten bir birey olarak sorumlulukları da artmıştır. Günümüzde kadınlar eğitimden bilime, siyasetten sanata, ekonomik alandan kamu yönetimine kadar her alanda üstün başarılar elde ederek toplum içerisinde söz sahibi olmanın da haklı onurunu yaşamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle hayatımızın her anında varlıklarıyla gurur duyduğumuz başta şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere, üreten, emek veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, saygılarımı sunarım"