GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2022 13:45   Güncelleme : 11-01-2022 13:45

Vali Toraman'dan Yetenek Taramasına Ziyaret

'Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme' programı Yakup Kılıç Spor Salonunda devam ediyor. Programı Vali Ömer Toraman ziyaret ederek tarama programına katılan öğrenciler ile sohbet etti.

Vali Toraman'dan Yetenek Taramasına Ziyaret

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN ve Milli Eğitim İl Müdürü Feyzi Gürtürk'ün eşlik ettiği ziyarette öğrencilerin boy, kilo ölçümü, kulaç uzunluğu testi, esneklik testi, sıçrama testi, geriye sağlık topu fırlatma, kavrama kuvveti testi, 20 metre sürat testi ve çeviklik testi gerçekleştiriliyor.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN yaptığı açıklamada, "Başlangıçta 4. ve 5. sınıfların taramaları yapılarak akabinde 3.sınıflarında taramasıyla ilk etapta 7500 kişi yıl sonu hedefi olarak 20000  taramayla spora yetenekli olduğu tespit edilen çocuklar başarılı oldukları branşlara yönlendiriliyor. Böylece yetenekli çocuklarımızı üst düzey sporcu olarak yetiştirip ilimizde uluslararası düzeyde başarılar elde edebilecek sporcular çıkaracağız inşallah. Çocuklarımızın yeteneklerinin keşfedilmesine olanak sağlayacak 'Türkiye sportif yetenek taraması ve spora yönlendirme' programımızı ziyaret eden Valimiz Sayın Ömer Toraman'a, Milli Eğitim İl Müdürü Sayın Feyzi Gürtürk'e nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca yetenek taraması programında görev alan  Milli Eğitim Müdürlüğü beden eğitimi öğretmenlerine ve yetenek taramasına katılan sporcularımıza teşekkür ediyorum. "ifadelerine yer verdi.