GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-05-2022 09:32

Yürüme Yetisini Kaybeden Hasta Yeniden Yürümeye Başladı

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine yüksekten düşerek omurgada kırığı olan ve her iki bacağında kas güçsüzlüğü şikayeti ile başvuran hasta, uygulanan fizik tedavi ve rehabilitasyon programıyla sağlığına kavuştu.

Yürüme Yetisini Kaybeden Hasta Yeniden Yürümeye Başladı

Fizik tedavi ve rehabilitasyon programını uygulayan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kliniği sorumlusu Uzm. Dr. Ali GÜRBÜZ, “Hastamız bize yüksekten düşme sonucunda gelişen vertebra kırığı ve her iki alt extremitede ileri derecede kas güçsüzlüğü ile başvurdu. Hastamız bize müracaat ettiğinde yürüyemiyordu. Hastamıza robotik tedaviyi de içeren aktif bir nörolojik rehabilitasyon programı uygulandı. Dört aylık bir tedavi sürecinden sonra hastamız artık destekle yürüyebilmekte ve sosyal yaşamına devam edebilmektedir.” dedi.

Uzm. Dr. GÜRBÜZ, “Omurga rehabilitasyonunda hastaların ev içerisinde hareket edebilmesi hedeflenirken, hastamız günlük işlerini tek başına rahatlıkla yapacbileceği seviyeye gelmiştir. Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kliniği ilimize ve bölgeye fiziki ve teknolojik donanımıyla yüksek kaliteli sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.” şeklinde konuştu.