GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-08-2021 13:19

Almanya'da kaybolan Tekin Yılmaz'dan 22 gündür haber alınamıyor

Almanya'da 17 yıldır döner ustası olan Tekin Yılmaz'dan (48) 22 gündür haber alınamıyor. Kızları Aylin ve Pınar Yılmaz ise yetkililerden yardım istiyor.

Almanya'da kaybolan Tekin Yılmaz'dan 22 gündür haber alınamıyor
"

Elazığ'da yaşayan Aylin ve Pınar Yılmaz, 17 yıldır Almanya'da döner ustası olan babaları Tekin Yılmaz'dan 30 Temmuz'dan beri haber alamıyorlar. İlk başta Yılmaz'ın izin alıp Elazığ'a gelerek süpriz yapacağını düşünen kızları, 22 gündür kendisine ulaşamıyor. Babalarının başına bir şey geldiğini düşünerek Alman ve Türk polislerine haber veren kızlar, Dışişleri Bakanlığı, Konsolosluk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istiyor. Tekin Yılmaz'ın çevresi tarafından sevilen birisi olduğunu söyleyen Aylin ve Pınar Yılmaz, babalarından gelecek iyi bir haber bekliyor.
 

Tekin Yılmaz'ın kızı Aylin Yılmaz, babasının 17 yıldır Almanya'da dönercilik yaptığını ve 22 gündür kendisinden haber alamadıklarını belirterek konuşmasında şunları söyledi,"Normalde her akşam biz babamla konuşuruz, 22 gündür babamla konuşamıyoruz. Bizi aramıyor, biz ona ulaşamıyoruz, telefonu kapalı. Kriminal polislerin babamın aradığı söyleniyor ama biz geniş çaplı arandığını düşünmüyoruz. Bu yüzden buradaki devlet büyüklerinden, Dışişleri Bakanlığı'ndan, konsolosluktan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da bize yardım etmesini rica ediyoruz. Babam her yaz Elazığ'a izne gelmeye çalışıyor. Bu yıl da gelecekti. Tam geldiği tarihi söylemiyor, sürpriz yapıyor. Babamdan 2-3 gün haber alamayınca tekrar yolda sandık. O yüzden bir yerlere haber vermedik. Sonra babamın telefonu tamamen kapanınca biz babamın başına bir iş geldiğini düşünüyoruz. O yüzden biz de oradaki polislerle buradaki polislere haber verdik. Türkiye'ye giriş çıkışı yok, Almanya'dan çıkışı yok. Babamı merak ediyoruz. 29 Temmuz'da her akşam olduğu gibi biz babamla tekrar WhatsApp'tan sesli arama yaptık. 30 Temmuz sabahı mesajlaştık, 2 Ağustosa kadar babamın telefonu açıktı. Yani attığımız mesajlar iletiliyordu. Normal arama yaptığımız zaman da telefonu çalıyordu. 2 Ağustos'tan sonra babamın telefonuna tamamen ulaşamadık. Orada kuzenim var, o polisin yanına gidip geliyor ama 1. dereceden akrabası olmadığı için pek bilgi vermiyorlar. Babamın iş arkadaşları orada, dükkanın sahibi orada. Onların aracılığıyla polislerle iletişim kuruyoruz. Onun dışında başka bir bağlantımız olamıyor. Babam normalde her şeyini bana söyleyen bir insan, her akşam konuştuğumda günlük olayını hemen hemen anlatır. Öyle kavga eden hatta tartışmaya giren bir insan bile değil. O yüzden desek ki biri ile tartıştı, aklımızda bir şüphe olsa o insan üzerinden olayları ilerleteceğiz ama öyle bir durum da olmadığı için biz de bilmiyoruz. Babamın olduğu bölgede zaten Türkler yoğunluklu. Çevresi tarafından, hem Alman müşterileri  hem de Türk müşterileri tarafından sevilen biri"

AdminAdmin