GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2021 19:59   Güncelleme : 27-06-2021 19:59

Fırat Üniversitesi Ev Sahipliğinde 9. Uluslararası Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumu Yapılacak

9. Uluslararası Adli Bilişim Ve Güvenlik Sempozyumu, 28 Haziran Pazartesi Günü Fırat Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başlayacak.

Fırat Üniversitesi Ev Sahipliğinde 9. Uluslararası Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumu Yapılacak

Uluslararası Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumunun dokuzuncusu, Fırat Üniversitesi ev sahipliğinde başlayacak.

Maltepe Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneğinin destekleri ile 28 Haziran 2021 Pazartesi günü Fırat Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans salonunda saat 10:00 da başlayacak sempozyuma Amerika, İngiltere, Kanada, Brezilya, Çin, Pakistan, Lübnan, Nijerya, Slovakya ve Irak başta olmak üzere 16 ayrı ülkeden bilim insanları bildirileri ile katılacak.

Pandemi nedeniyle yurt dışındaki katılımcıların büyük bir bölümü çevrimiçi ortamlarda canlı bağlantılarla konuşmalarını yapacak.

Sempozyumda Amerika’dan Avukat Nicolas Hughes (Hügıs) “Hesaplaşma Zamanı mı? Mevzuatın Değişimi ve Adli Davranışları ve Adli Bilişim üzerindeki Potansiyel Etkileri” başlıklı sunumunu yapacak.

İzmir Yaşar Üniversitesinden Adli Bilim Alanındaki çalışmaları ile tanınan Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz ise “Siber Savaş: Sun Tzu'dan Siber Uzaya Değişen Savaş Doktrinleri” başlıklı konuşma gerçekleştirecek.

Türkiye Bilişim Derneği tarafından düzenlenen “TBD Vizyon Paneli” ise moderatör Cenk Tezcan tarafından “Geleceğin İş Hayatı” başlıklı konuşma ile başlatılacak. Panelistler Cemil Şinasi Türün “Yeni Finansal Sistemler”, Dr. Ziya Karakaya “Bulut Bilişim” ve Murat Lostar ise Siber Güvenlik” konularını işleyecek.

Uluslararası Adli Bilişim ve Güvenlik Sempozyumu Genel Başkanı Maltepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Asaf Varol, sempozyuma pandemiye rağmen büyük ilgi olduğunu, sempozyuma toplam 76 bildiri gönderildiğini, ancak hakemler tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında bu bildirilerden 44 adetinin sunulmak için seçildiğini açıkladı.