GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-06-2023 16:30

“GELECEK SENSİN” ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN SINAVA GİRECEK GENÇLERE DESTEK

Elazığ Belediyesi “Gelecek Sensin” sloganıyla gençlere yönelik eğitime destek programı başlatıyor.

“GELECEK SENSİN” ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN SINAVA GİRECEK GENÇLERE DESTEK

Elazığ Belediyesi, Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrenciler için kapsamlı bir destek programı hazırladı. Pandemi döneminde ücretsiz internet ve tablet hediyesi ile online KPSS kursu düzenleyerek eğitime destek sağlayan Elazığ Belediyesi, YKS’ye girecek öğrenciler için ücretsiz deneme, konser, seminer ve sınav sonrası ücretsiz rehberlik hizmetlerinden oluşan kapsamlı bir program hazırladı.

 

10-11 HAZİRAN’DA ÜCRETSİZ DENEME SINAVI

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından Kurs-Der iş birliğiyle, YKS’ye girecek öğrencilere yönelik merkezi sınav öncesi, gerçek sınav deneyimi sağlayacak ücretsiz deneme sınavı yapılacak.

10-11 Haziran tarihlerinde özel öğretim kurslarıyla, özel okullarda gerçekleştirilecek TYT-AYT deneme sınavı kendilerini denemek isteyen öğrenciler için gerçek sınav standartlarında ve koşullarında düzenlenecek.

Kurslara devam etmeyen öğrencilerin de katılabileceği sınavlar, 10-11 Haziran tarihlerinde saat 10.00’da başlayacak. Sınav sonuçları ise 13 Haziran tarihinde sınavlara girilen noktalardan öğrenilebilecek. 

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenecek ücretsiz deneme sınavına girecek öğrenciler için sınav noktalarında kalem, silgi, ıslak mendil gibi materyaller masalarında hazır bulunurken, sınav noktalarında kurulacak stantlarda da ikramlarda bulunulacak.

 

GENÇLERE MORAL KONSERİ

Elazığ Belediyesi tarafından YKS’ye girecek öğrencilere yönelik sınav öncesi moral konseri düzenlenecek.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın da gençlerle buluşacağı konser programı, Elazığ Millet Bahçesi’nde düzenlenecek. 11 Haziran Pazar günü, saat 13.30’da düzenlenecek programda güçlü yorumcular Zafer Döner ve Kadir Uçan sevilen şarkılarıyla gençlerle bir araya gelecek.

Elazığ Belediyesi tarafından aynı gün düzenlenecek deneme sınavına giren gençlerin konser alanına ulaşması için de belirlenen noktalardan Millet Bahçesi’ne ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Gençlerin şarkılarla YKS öncesi moral depolayacakları programda, yemek ikramında da bulunulacak. Yemek ikramının yanı sıra Elazığ Belediyesi tarafından gençlere 10 GB ücretsiz internet kartları da hediye edilecek.

 

KAPAKLIKAYA GENÇLERLE BULUŞACAK

Elazığ Belediyesi tarafından hazırlanan program kapsamında 14 Haziran Çarşamba günü ise Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nde gençlerle buluşacak. Kitapları ve etkileyici anlatımıyla gönüllerde taht kuran Alişan Kapaklıkaya, sınava girecek öğrencilere moral ve motivasyon desteği sağlayacak.

Konferans sonrası da Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi fuaye alanında katılımcılara Alişan Kapaklıkaya’nın kitapları hediye edilecek. 

 

SINAV GÜNÜ ÖĞRENCİLERE İKRAMLARDA BULUNULACAK

Elazığ Belediyesi tarafından 4 Haziran’da düzenlenecek LGS ve 17-18 Haziran tarihlerinde düzenlenecek YKS’ye girecek öğrencilere sınav noktalarında kurulacak stantlardan ikramlarda bulunulacak.

 

SINAV SONRASI TERCİH DANIŞMANLIĞI HİZMETİ

Hazırlanan program kapsamında YKS öncesi öğrencilere özel destek sağlayan Elazığ Belediyesi, sınav sonrası tercih döneminde de öğrencilerin yanında yer alacak.

Şehrin farklı mahallelerinde oluşturulacak tercih danışma noktalarında uzmanlar tarafından öğrencilere tercih danışmanlık hizmeti verilecek.

GENÇLERE DESTEK 2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE DE SÜRECEK

Elazığ Belediyesi YKS’ye girecek öğrencilere sunduğu desteği önümüzdeki yılda sürdürecek. Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde belirlenecek kriterler çerçevesinde 100 öğrenciye ücretsiz kurs imkanı sağlanacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI:” ÜLKESİ, MİLLETİ VE GELECEĞİ ADINA ÖĞRENEN, ÜRETEN NESİLLERLE YOLUMUZ AÇIK GELECEĞİMİZ AYDINLIK OLACAKTIR”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, çalışmalarında gençliğe her zaman özel önem verdiklerinin altını çizerek, “Gençliğimiz geleceğimizin teminatıdır. Şehrimizi her alanda güçlü yatırımlarla geleceğe hazırlarken, geleceğimiz olan gençliğimiz birincil önceliğimizdir. Onların hayallerinin, hedeflerinin yanında yer almak, destek sağlamak öncelikli görevimizdir. Bugüne kadar gerek eğitsel gerekse sosyo-kültürel faaliyetlerle onlarla bir arada olmaya gayret ettik. Bu yıl YKS’ye girecek gençlerimiz için özel bir program hazırladık. Gençlerimizin geleceğini şekillendirmeleri noktasında bir dönüm noktası sayılabilecek YKS öncesi yanlarında olduğumuzu hissetmelerini istedik.

Hem 4 Haziran’da düzenlenecek LGS’ye hem de 16-17 Haziran tarihlerinde düzenlenecek YKS’ye girecek gençlerimize gelecek planlamalarında önemli bir yere sahip olan bu sınavlarda başarılar diliyorum. Güçlü ve büyük Türkiye yolculuğumuzda gençliğimizin teknolojiden, bilime her alanda kaydettikleri başarılar bizim en büyük gurur kaynağımızdır. İnanıyorum ki gençliğimiz bugün ve yarın daha büyük başarılarla ülkemizin güçlü gelecek rotasına en büyük katkıları sağlayacaklardır. Ülkesi, milleti ve geleceği adına öğrenen, üreten nesillerle yolumuz açık geleceğimiz aydınlık olacaktır. Tüm genç kardeşlerime hayat boyu her alanda muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

AdminAdmin