GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2021 23:34   Güncelleme : 11-06-2021 23:34

Karakoçan diyanet anaokulunun temeli atıldı

Karakoçan Diyanet Anaokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı. Proje bittiğinde 200 öğrenci eğitim görebilecek.

Karakoçan diyanet anaokulunun temeli atıldı

İçerisinde 200 metrekare kapalı alan ve açık alan oyun parkı bulunan Karakoçan Diyanet Anaokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Törene; Elazığ Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu, Karakoçan Kaymakamı Abdullah Şahin, Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akbaba, Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç, Karakoçan ilçe Müftüsü Mahmut Yegin, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Karakoçan Müftülüğü’nün hazırladığı projede 5 sınıflık, günlük sabahçı ve öğlenci olarak 4-6 yaş arası 200 öğrenci eğitim görebilecek.

Karakoçan ilçe müftüsü Mahmut Yegin; projeye herkesin sahiplendiğini söyleyerek okulun hayırlara vesile olmasını diledi.

Karakoçan ilçe müftüsü Mahmut Yegin ‘’Bizim bugün yapmak istediğimiz, hedeflediğimiz de işte tam olarak budur. Çocuklarımız kuruduktan, büyüdükten sonra değil henüz fidanken onları eğmek, onları vatan sevgisiyle, Allah’ınız bilen, bayrağını bilen, büyüğe, küçüğe saygıyı bilen, paylaşmayı bilen, merhameti bilen bir nesil yetiştirmek” dedi.

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akababa’da:” Burada sadece bir binanın temelini değil geleciğimizin temelini atıyoruz.” dedi.

Karakoçan Belediye Başkanı Ayhan Akababa ‘’Halkımızın manevi boyutuyla birleşerek yaptıracağı bir yapının temelini atmak için toplanmış bulunmaktayız. Fakat ben bu işin fiziki özelliklerinden çok manevi kısmına dokunmak istiyorum. Bizde en çok bu kısmı kalacak çünkü. Çünkü bu yapı bittikten sonra bütün burada edep üretilecek, ilim irfan öğretilecek, terbiyeyle talim edilip güzel ahlak ile donatılacak çocuklarımız. Huzur ve maneviyat dolu mekanda ben, sen, o olmayacak. Bu mekanda hepimizin çocukları, hepimizin ailesi, hepimizin geleceği olacak.’’ İfadelerini kullandı.

Karakoçan Kaymakamı Abdullah Şahin’de Bölgelerinde ilk kez böyle büyük bir projeye imza atıldığını belirtti.

Karakoçan Kaymakamı Abdullah Şahin ‘’Proje ilk ilk bize geldiği zaman çok heyecanlandık. Güzel bir proje, iyi bir proje olduğuna ilk başından beri inanıyoruz. İnşallah bugün burada bu gördüğümüz heyecanla da ben inanıyorum ki Karakoçanlı hemşehrilerimiz en kısa zamanda, en kısa süreçte bu anaokulunu faaliyete alacaklarına ben inanıyorum. Herkesin desteğini bekliyoruz. Kıymetli çocuklarım için çok büyük, çok önemli bir faaliyet bu anaokulu. Gerçekten ilçemizde çocuklar için çığır açabilecek, çocukların gelişimine büyük katkı sağlayacak bir eğitim öğretim yuvası olacak. Ben bu eğitim öğretim yuvasına düşünce aşamasından itibaren bu temel atma aşamasına getiren kıymetli valimize, sayın valimize teşekkürlerimi sunuyorum’’ dedi.

Elazığ Vali yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu ise, okul’un çocuklar için önemli olduğunun altını çizdi.

Elazığ Vali yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu ‘’Karakoçan Diyanet 4-6 yaş okulu minik yavrularımıza, Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırladığı müfredat çerçevesinde Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgileri öğretecek ve çocuklarımızın manevi gelişiminde etkili olan değerler eğitimini verecektir. Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarında Kur’an-ı Kerim okumayı öğrenecek, İslam’ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak görecektir. Bunun yanı sıra çocuklarımız sosyal ve fiziksel gelişiminde etkili olan sosyal etkinliklerle birlikte el becerisi ve öz güveni gelişmiş saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişeceklerdir. ‘’ dedi.

Konuşmaların ardından okulun temeli Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç’un duasının ardından atıldı.