SPOR
Giriş Tarihi : 02-06-2023 16:34

PARKUR BRANŞINDA 10 SPORCU ELAZIĞ'I TEMSİL EDECEK

Türkiye Cimnastik Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan ve kendi bünyesindeki bir başka alt dalı olan Parkur branşında ilimizi 10 sporcu ile temsil edilecek.

PARKUR BRANŞINDA 10 SPORCU ELAZIĞ'I TEMSİL EDECEK

Konuyla ilgili bir yazılı açıklama yapan Elazığ İl Temsilcisi Ahmet Polat, kız ve erkek olmak üzere 3 yaş aralığında 10 sporcu ile Parkur Yaş Gruplarına katılım sağlayacağını dile getirdi.

Polat; yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi; ‘’Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanlığı tarafından 2023 yılı faaliyet programında yer alan Parkur Yaş Grupları Sivas ilinde gerçekleşecek. Bu yarışmaya ilimizden 10 sporcu ile katılım sağlayacağız. Minikler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere toplamda 10 sporcu ve 2 antrenör ile katılım sağlayacağız. 09-11 Haziran tarihleri arasında Sivas’da gerçekleşeceğimiz yarışmaya ben Kafile Başkanı olarak katılacam. Beraberimizde Yurdagül Yıldırım ile Şeyda Döndü hocalarımız Antrenör olarak; Melis Begüm ÇELİK, Elif Cemre KUBAT, Umay TURGUT, Yusuf Efe VARIŞ, Lilan Narin ARSLAN, Sena KALKAN, Adar İbrahim ARSLAN, Nisa Nil SARNILIOĞLU, Elif Su ASLAN ve Ayza Duru YILMAZ katılacak. İlk kez böylesi bir organize düzenleniyor. Bizlerde evlatlarımızı haftanın 7 günü antrenmana tabi tutuyoruz. Yapılan bu antrenmanların semeresini organizelere katılarak almak istiyoruz. Kızlar ve erkekler alanında iddialıyız. Yeni bir branş olan Parkur’da ilimize madalyalar ve kupalarla gelmek istiyoruz’’ dedi.

AdminAdmin