GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2023 16:02

BAĞIMSIZ ADAY PROF. DR. AÇIK İLÇE VE BELDELERDE DE COŞKUYLA KARŞILANDI

Elazığ’ın Bağımsız Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yasemin Açık bu defa rotasını Alacakaya, Arıcak, Bükardı, Üçocak ve Erimli’ye çevirdi.

BAĞIMSIZ ADAY PROF. DR. AÇIK İLÇE VE BELDELERDE DE COŞKUYLA KARŞILANDI

“VALLAHİ OLACAK BİLLAHİ OLACAK YASEMİN ABLAMIZ VEKİLİMİZ OLACAK”

Seçim ziyareti değil, gönül buluşmaları yapan Prof. Dr. Açık’ın ilk durağı Alacakaya İlçesi odu.

 

İlçede vatandaşlara seslenen Prof. Dr. Açık’ın sözleri “vallahi olacak, billahi olacak Yasemin ablamız vekilimiz olacak” sloganlarıyla kesildi. Prof. Dr. Açık, “Alacakaya benim için çok önemli bir ilçemiz. Zengin yeraltı kaynaklarına, doğal güzelliklerine sahip olan ilçemize bundan sonra hep birlikte sahip çıkacağız. Alacakaya’nın mermeri, Kabe’de, Beyaz Saray’da her yerde biliniyor. Zengin krom yataklarına sahip olan ilçemiz maalesef gelişmişlikte 798’inci sırada. Sağlık merkezi yetersiz kalmış, acil hizmetleri sunacak bir hastaneye ilçemizin ihtiyacı var. Biz hep birlikte el ele vererek, sorunların bir bir üstesinden geleceğiz” dedi. 

 

“ELAZIĞ SENİNLE GURUR DUYUYOR”

“Elazığ seninle gurur duyuyor, Arıcak seninle gurur duyuyor” sloganları eşliğinde konuşmasını sürdüren Prof. Dr. Açık, “Yıllardır Alacakaya’ya geliyorum. İlçede dostlarımız, arkadaşlarımız var. Ortak akılla birlikte çalışıp, şehrimizi, ülkemizi, ilçelerimizi birlikte kalkındıracağız. Bana sahip çıkın, benim teşkilatım, partim olun. Gençler benim gençlik kolları gibi çalışsın, beyler, arkadaşlarından benim için destek istesinler, kadınlar bana destek olsun. Gençlerimiz işsiz, kadınlarımız yaşamın içerisinde yok. Hep birlikte el ele verip ilçemizin, şehrimizin refah içerisinde yaşaması için çalışalım” ifadelerini kullandı.

 

“YILLARDAN BU YANA GÖNLÜMÜZ SİZDEN YANAYDI”

Alacakaya’nın tüm sokaklarını tek tek gezen Prof. Dr. Açık, 7’den 70’e her kesimin sevgisi ile karşılaştı. Yaşlısı, genci, kadını erkeği şehrin ablasına sahip çıkarak, “Sizi takip ediyoruz. Yıllardan bu yana gönlümüz sizden yanaydı. Ablamıza sahip çıkıyoruz. Başarılar diliyoruz. Bu insanlar size sahip çıkacak, sizde bu insanlara ablalık yapacaksınız” dediler.

 

Prof. Dr. Açık’ı evlatları gibi gören analar, babalar, kardeşleri gibi gören ablalar, gençler, gönüllerine sardılar.