GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-07-2021 14:45   Güncelleme : 24-07-2021 14:45

Başkan Doğdu'dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Başkanı Yavuz Doğdu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Doğdu'dan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Başkan Doğdu mesajında:

 

Demokrasinin ve çağdaş cumhuriyetin olmazsa olmazı basın özgürlüğüdür. Bir ülkedeki demokrasi düzeyi, vatandaşlarının doğru haber alabilme hakkıyla, basın emekçilerinin özgürce haber yapma hakkıyla ölçülür. Bu yüzden basın, ülkenin mihenk taşlarından biridir.

Günümüzde ne yazık ki basın hak ettiği değeri göremediği gibi, basın emekçilerinin de haber yapma hakkı her fırsatta engellenmeye çalışılıyor. Basın emekçileri işlerini yaptığından dolayı haksız davalara maruz bırakılıyor ve hapsedilmekle korkutuluyor. Tüm bunlara rağmen yine de yılmadan doğru haber yapma peşinde olan basın emekçileri, vatandaşların haber alma hakkına yönelik muazzam bir saygıyı gözler önüne seriyor.

Bizler iktidarımızda basına yönelik engellemeleri, sansürleri, yıldırma politikalarını ve basın emekçilerimize gösterilen baskıyı ortadan bertaraf edeceğimize söz veriyor, basına hak ettiği değeri vereceğimizden kimsenin şüphe etmemesini umuyoruz. Bu vesileyle, başta ilimiz olmak üzere, ülkedeki tüm basın emekçilerimizin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, özgür yarınlar diliyorum."ifadelerini kullandı.