SPOR
Giriş Tarihi : 25-11-2022 16:31

BASKETBOL YEREL LİG U16 KIZ- ERKEK MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Türkiye Basketbol Federasyonu Elazığ Basketbol İl Temsilciliğinin 2022-2023 yılı faaliyet programında yer alan U16 kız- erkek Yerel Lig müsabakaları sona erdi.

BASKETBOL YEREL LİG U16 KIZ- ERKEK MÜSABAKALARI SONA ERDİ

Türkiye Basketbol Federasyonu Elazığ Basketbol İl Temsilciliğimizin 2022-2023 yılı faaliyet programında yer alan U14-U16-U18 kız- erkek Yerel Lig müsabakaları Yakup Kılıç Spor Salonu’nda 1 Kasım’da başlamıştı. Bu kapsamda 13-23 Kasım aralığındaki U16 müsabakası tamamlandı.

Dereceye giren U16 Kız basketbol takımları;

  1. Elazığ Belediye Spor Kulübü
  2. Elazığ Gençlik Spor Kulübü ( A Takımı)
  3. Elazığ Basketbol Kulübü

Dereceye giren U16 Erkek basketbol takımları;

  1. Gençlik Merkezi Spor Kulübü
  2. Gençlik Spor Kulübü
  3. Elazığ Basketbol Akademi Kulübü

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yaptığı açıklamada, “ Basketbol il temsilciliğimizin faaliyet programında yer alan Yerel Lig müsabakaları kapsamında U16 müsabakası tamamlandı. Müsabakada ter döken sporcularımıza teşekkür ediyoruz. Devam eden müsabakalardaki tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz. Bilindiği üzere Elazığ’ı spor da marka şehir haline getirmek adına gerek yatırımlarla gerekse müsabakalarla Spor Şehri Elazığ sloganıyla faaliyetlerimizi yapmaya ve sporcu kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Basketbolda güzel bir oluşumumuz var ve bu oluşumun meyvelerini ilerleyen yıllarda alacağımıza inanıyorum. Bu vesile ile bir kez daha müsabakalara katılan tüm takımlarımıza ve teknik ekibe başarılar diliyorum” dedi.

AdminAdmin