GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 00:06

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Elazığ'da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Tunceli'deki programının ardından Elazığ'a gelerek yatılı Kur'an kursunun açılışını gerçekleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Elazığ'da

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Tunceli'deki programının ardından Elazığ'ın Baskil ilçesine gelerek erkek yatılı Kur'an kursunun açılışını gerçekleştirdi. Törene Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Elazığ Valisi Ömer Toraman, Ak Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, İl Müftüsü Selami Aydın ve vatandaşlar katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende konuşmaların ardından kursun yapımında emeği geçenlere hediyeler verildi. Dua edilmesinin ardından kesilen kurdele ile kursun açılışı gerçekleştirildi. 5 bin metrekare üzerine 337 metrekare kapalı alanda yapılan 5 katlı kursta 65 öğrenci kapasiteli yemekhane, 18 oda, 9 sınıf, mescit ve kapalı halı saha bulunuyor. Açılışın ardından son olarak Ali Erbaş Şehit Polis Fethi Sekin'in kabrini ziyaret ederek dua edip anı defterini imzaladı. Erbaş, daha sonra kentten ayrıldı.  

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yaptığı konuşmada şunları söyledi,"Bugün en hayırlı açılışlardan birisini yapıyoruz. Açılışını yaptığımız binanın üzerinde sizin en hayırlınız Kur'an'ı öğrenenleriniz ve öğretenlerinizdir hadis-i şerifinin meali yazıyor. Böyle bir faaliyetin içinde yapılacağı yerin açılışını yapmak da en hayırlı açılışlardan birisi sayılır. Bunun gibi ülkemizde yaptığımız 2 bin kadar Kur'an kursu ki sayı 2 bini geçti şimdi elhamdülillah. Orada sevgili peygamber efendimizin tavsiyesine ve emanetine sahip çıkacak gençleri yetiştiriyoruz. Sayıları binlerce, sadece hafızlık icazetnamesini başarıyla eline alanların sayısı 200 bine yaklaştı elhamdülillah. 4-6 yaş Kur'an kurslarımız biraz önce il müftümüz Elazığ'da çok geliştiğini söyledi Allah hepinizden razı olsun. Türkiye genelinde de on bin sınıfı açtık hamdolsun. Hak batıl mücadelesi hep bugüne kadar devam etti. Bundan sonra da devam edecektir. Önemli olan nerede yer aldığımızdır, hakkın yanında yer almak ve o yolda çalışmak bizim için kafidir. İnşallah kıyamete kadar hak batıla hep galebe çalacaktır. Biz de bunun mücadelesini veriyoruz. Kur'an kurslarımızda, camilerimizde, camilerimizdeki derslerimizde, mihraplarımızdan, minberlerimizden, kürsülerimizden hakkı, adaleti anlatıyoruz, haksızlıktan, kötülüklerden uzak durmayı, iyilikleri yaygınlaştırmayı, yardımlaşmayı, dayanışmayı, sabrı ve hakkı tavsiye etmekle 150 bin kadar hocamızla büyük bir mücadelenin içerisindeyiz. Sadece Türkiye'de değil Türkiye dışında da yüzün üzerinde ülkede 2 bin 500 kadar hocamızla hakkı ve hakikati sınırlarımızın ötelerine de taşımakla uğraşıyoruz, bu gayretin içerisindeyiz"