GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2023 16:00

Elazığ Belediyesi Gönüllü Halk Korosu, Elazığlıları İlk Defa Müzikal Tiyatro İle Buluşturdu

Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan Elazığ Belediyesi Musiki Toplulukları Gönüllü Halk Korosu, yoğun ilgi dolayısıyla birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği üçüncü konserini diğer konserlerinden farklı bir konseptle ilk defa Elazığlılar için gerçekleştirdi.

Elazığ Belediyesi Gönüllü Halk Korosu, Elazığlıları İlk Defa Müzikal Tiyatro İle Buluşturdu

Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Belediye birim müdürleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖNÜLLÜ EKİP YAŞANMIŞ HİKÂYELERİ CANLANDIRDI

Koro Şefi Tuna Bozkurt’un yazıp yönettiği ve gönüllü vatandaşlarımızın oluşturduğu Musiki Toplulukları Gönüllü Halk Korosu, Elazığlıları ilk defa müzikal tiyatro ile buluşturdu. Diğer konserlerden farklı olarak musiki topluluklarının Kürsübaşı Korosu, Halk Oyunları ekibi ve gönüllülerden oluşan grup, yöresel eserleri seslendirmenin yanı sıra bir de Harput’ta yaşanmış hikâyeleri Elazığ şivesi ile tiyatral bir gösteri halinde konuklara sergiledi. Vatandaşlar keyifle takip ettiği müzikale sık sık alkışlarıyla beğeni ve destek sundular.

Programda konuşan Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Gönüllü Halk Korosu’nun diğer iki konserinden farklı olarak ilk defa ayrı bir konseptle icra ettiği müzikale gösterilen ilgiden memnun olduklarını ifade ederek emeği geçen bütün gönüllülere teşekkür etti.

Elazığ’ın kültür ve sanat şehri olduğunu aktaran Bilginoğlu, kadim bir medeniyete ve derin bir tarihe sahip Elazığ’ın her anlamda daha ileri noktalara gelmesi ve vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte daha kaliteli vakit geçirebilmesi için Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları başta olmak üzere belediye olarak her zaman daha iyisini gerçekleştirmeye çalıştıklarını kaydetti.

Vatandaşlardan gelen yoğun talep karşısında üçüncü konserlerini icra eden Şef Tuna Bozkurt ise, şehrin gelenek ve göreneklerinin yansıtıldığı farklı programlarla kültür-sanat etkinliklerine devam edeceklerini vurgulayarak katılım gösteren bütün konuklara teşekkür etti.

AdminAdmin