GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2023 15:00

ELAZIĞ BELEDİYESİ, YOL BAKIM-ONARIM VE GENİŞLETME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte Kazım Karabekir Caddesi’nde yol yenileme ve genişletme çalışması gerçekleştirdi.

ELAZIĞ BELEDİYESİ, YOL BAKIM-ONARIM VE GENİŞLETME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Elazığ Belediyesi ulaşımda konfor ve kaliteyi artırmak için şehrin farklı noktalarında asfalt serim, bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.
Bu kapsamda Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kızılay Mahallesi’ni Çevre Yolu’na bağlayan Kazım Karabekir Caddesi’nde yol yenileme ve genişletme çalışması gerçekleştirdi.
ÇALIŞMALARIN %90’I TAMAMLANDI
Trafik yoğunluğunun her geçen gün arttığı Kazım Karabekir Caddesi’nde 1200 metre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde, 2 gidiş, 2 geliş olmak üzere toplamda 4 şeritli olan yolun yapım çalışmalarının %90’ı tamamlandı.
Belediyeye bağlı ekipler, 1200 metrelik yol güzergâhı üzerinde PMT ve asfalt serim çalışmalarını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu. 600 metrelik yolda ise çalışmalar devam ediyor.
 “ASFALT SEZONU EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLECEKTİR”
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; şehir genelinde yol yapım ve yol genişletme çalışmalarının devam ettiği belirtilerek, “Elazığ Belediyesi olarak asfalt sezonunun açılması ile birlikte çalışmalarımıza hız verdik. Vatandaşlarımıza daha kolay bir ulaşım imkânı sunmak için şehir içi bağlantı yollarını güçlendiren ve mahalleler arası yeni bağlantı yolları açan Belediyemiz, asfalt sezonunu en iyi şekilde değerlendirecektir. Kazım Karabekir Caddesi’nde gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarının tamamlanması ile birlikte vatandaşlarımız daha güvenli ve konforlu bir şekilde gidiş, geliş sağlayacaklardır.” denildi.

AdminAdmin