GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2023 11:10

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden Malatya’ya Günlük 45 bin Çorba ve Ekmek Ulaştırılıyor.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş depreminden etkilenen depremzedelere yardımlarını aralıksız devam ettiriyor.

Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğünden Malatya’ya Günlük 45 bin Çorba ve Ekmek Ulaştırılıyor.

Depremin ilk gününden itibaren pansiyonlu okullarda hazırlanan çorbalar sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa Malatya ilindeki depremzedelere gönderiliyor. Bugüne kadar gönderilen 50 bin kişilik çorba, 50 bin ekmek, 45 bin su, 1000 battaniye ve çeşitli yardım malzemeleri Malatya’daki depremzedelere ulaştırıldı.

Şehit Mehmet Öter Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde faaliyete geçen ekmek fırında üretim kapasitesini arttırarak 24 saat esasına göre çalışmaya başladı.

Okulun ekmek fırınında üretilen 50 bin ekmekte Malatya’ya ulaştırıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet YİĞİT, pansiyonlarda görev yapan tüm aşçıların göreve çağrıldığını ifade ederek günde 3 vardiya 24 saat şeklinde sıcak çorba ve ekmek üretiminin devam edeceğini belirtti. Günlük ekmek ve çorba kapasitesinin 45 bine çıkarılacağını ifade eden YİĞİT Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Valiliğimizin koordinesinde depremzedelerimiz için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz dedi.

Ayrıca Elazığ’daki artçı sarsıntılar nedeniyle evlerine giremeyen vatandaşlarımız için tüm okul pansiyonlarının açıldığını ifade eden YİĞİT; 07 Şubat günü pansiyonlarımızda 11 bin vatandaşımızı barındırdık. Pansiyonlarda barınma hizmeti verdiğimiz hemşerilerimiz için de sıcak çorba ve çay ikramlarımızı sürdürüyoruz dedi.

Bu sabah okullarda hazırlanarak Malatya’ya gönderilen çorbalar depremin ilk gününden itibaren Malatya’da bulunan ve çalışmaları koordine eden Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut ÖZER tarafından vatandaşlarımıza servis edildi.

AdminAdmin