GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2021 16:19   Güncelleme : 10-03-2021 16:19

Elazığ'da 215 askeri personel Afrin'e uğurlandı

Elâzığ'ın Kovancılar ilçesinde bulunan Serdarlar Özel Harekat Tabur Komutanlığı'nda bulunan 215 özel harekat personeli, Barış Pınarı Harekatı için Suriye'nin Afrin kentine uğurlandı.

 Elazığ'da 215 askeri personel Afrin'e uğurlandı

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde bulunan Serdarlar Özel Harekat Tabur Komutanlığı'ndaki 215 personel, Suriye'nin Afrin kentine uğurlanmak üzere tören düzenlendi. Törene Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Yıldız, asker yakınları ve aileleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başlayan törende konuşmaların ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. İl müftüsü Selami Aydın tarafından dua edilmesinin ardından askerler aileleriyle buluşmasının ardından otobüslerle Suriye'nin Afrin kentine yola çıkarak uğurlandı.

 

Elazığ Jandarma Alay Komutanı Albay Ali Yıldız, konuşmasında şunları söyledi," Elazığ Jandarma Özel Harekat Tabur komutanlığının değerli ve kahraman mensupları. Sizleri bugün Suriye görev gücü kapsamında ülkemizin güneyinde ve sınır ötesinde terörle mücadele etmek, o bölgedeki halkın huzur ve güvenliğini sağlamak maksadıyla sizleri Suriye'ye, Afrin'e göndereceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, birçok ülkede olduğu gibi Suriye'de de güvenlik güçleri ile barışı desteklemeye, terörle mücadele ve sınırlarını korumaya devam etmektedir. Yolunuz açık, gazanız mübarek olsun komandolar. Allah'a emanet olun"

Elazığ Valisi Erkaya Yırık,  milletimizin kendini düşünen bir millet olmadığını belirterek," Dünyadaki tüm mazlum milletler, Müslümanlar, gayrimüslimler bu milletten hep iyilikler, yardımlar beklemektedirler. Eğer bir tehlike varsa bizim sınırlarımız misak-ı milli değil, bizim sınırlarımız Afrin'den başlar. Bir tehlike varsa bizim sınırlarımız Somali'den başlar. Bir tehlike varsa bizim sınırlarımız Karabağ'dan başlar ve orada mazlum milletler Türkler gelmiş, Türkler gelmişse kurtulduk derler. Biz kurtuluşu götüren bir milletiz. Allah gücünü arttırsın, Allah her türlü musibetlerden, belalardan sizleri kazalardan korusun ve esirgesin inşallah. Dualarımız sizlerle"dedi.

 

Uzman Çavuş Şenol Öztürk,"Mutluyuz, dedelerimizin topraklarına gidiyoruz. Allah hepimize sağ salim gidip gelmeyi, ailelerimize sağ salim kavuşturmayı nasip etsin" dedi. 

Uzman Çavuş Şenol Öztürk'ün eşi Dilan Öztürk de, " Gurur duyuyoruz. Onları bekliyoruz. Vatanımız, milletimiz için her zaman onların arkasındayız. 6 ay gözümüzü açıp kapatana kadar gidip gelir. Allah bütün mehmetçiğimizin yardımcısı olsun" diye konuştu. 

Astsubay Çavuş Okan Yıldırım'ın eşi Şermin Yıldırım, üzgün olduğunu dile getirerek, "İlk ayrılığımız ama onunla ve tüm mehmetçiğimizle gurur duyuyorum. Allah hepsinin yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı. 

Astsubay Çavuş Okan Yıldırım ise, " Vatanımız için gidiyoruz. En kısa sürede görevimizi yapıp geri döneceğiz inşallah. Ailelerimiz üzgün ama alışacaklar mecbur. İlk uzun ayrılığımız, en uzun ayrılığımız böyle olsun" dedi.