GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-10-2022 23:04

Elazığ’da Jandarma, trafik güvenliği eğitimi verdi

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı, başta çocuklar olmak üzere vatandaşlara yönelik olarak trafik güvenliği eğitimi verdi.

Elazığ’da Jandarma, trafik güvenliği eğitimi verdi

Baskil Kadıköy İlk ve Orta Okulunda ve Karakoçan İlçesi Sarıbaşak İlkokulunda trafik kurallarını anlatan ve kazaların oluş nedenleri ile engellemek adına yapılması gerekenleri bir bir anlatan ekipler, emniyet kemerinin nasıl hayat kurtaran bir unsur olduğunu, alkolün dikkat, refleks ve denge üzerindeki olumsuz etkilerini uygulamalı olarak anlattılar.

Miniklere uygulamalı anlatıldı
 
Öğrenci ve küçük çocuklara yönelik  teorik eğitimin yanı sıra trafik ışıklarının ve tabelalarının anlamları hakkında bilgiler verildi.

Emniyet kemeri hayata bağlar!
 
Jandarma ekiplerince emniyet kemerinin önemini anlatarak kaza anında nasıl yara almadan kurtulabilecekleri konusuna değinildi.Eğitim sayesinde vatandaşlar arasında farkındalığı artırarak, emniyet kemeri takma oranını artırmayı, böylece de trafik kazalarındaki ölüm ve yaralanma oranlarını düşürmektir.

Ayrıca Trafik Jandarma ekiplerince öğrencilere genel Trafik kuralları, Işıklı Yaya geçitlerinden geçişlerde dikkat edilmesi gereken hususlar, yayalar için 5 Adımda Güvenli, Okul servis araçlarına binme inme kuralları konulu eğitim semineri verilerek Trafik Jandarma aracı tanıtılmıştır.Eğitime katılan öğrencilerede ayrıca Jandarma boyama kitabı ve çeşitli hediyeler verilmiştir.

AdminAdmin