GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-08-2023 14:03

ELAZIĞLI GENÇLER GENÇLİK KAMPLARI İLE GEZİP GÖRÜYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen Gençlik Kampları bu yılda devam ediyor. Kamplarda konaklama, yeme içme tamamen Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından karşılanarak gençlere farklı şehirleri görme fırsatı tanınıyor. Gençler hem şehirleri geziyor hem de farklı kültürleri öğreniyor.

ELAZIĞLI GENÇLER GENÇLİK KAMPLARI İLE GEZİP GÖRÜYOR

Yapılan kamplar şu şekilde;

Elazığ Gençlik Merkezi 2023 Gençlik Kampları

11 Temmuz 25 Eylül tarihleri arasında yapılan Elazığ Gençlik Merkezi 2023 Gençlik Kamplarına ‘Kırşehir, Mersin, Kastamonu, Trabzon, Kocaeli, Rize, Antalya ve Bitlis’ olmak üzere toplam 150  genç katılım sağlayarak hem eğlenip güzel bir tatil yapmış oldular hem de kıymetli şehirlerin tarihlerini gezip görerek öğrendiler.

 Medeniyet, Tarih ve Kültür Kampları

26 Mayıs tarihinde başlamış olup 27 Kasım tarihinde son bulacak olan  Medeniyet, Tarih ve Kültür Kamplarına katılan toplam 150 gencimiz Bitlis İlini eğlenerek, gezerek, görerek ve kadim tarihini öğrenerek kampa başladılar. Önümüzdeki süreçte de gezilerine devam edecek olan gençler Çanakkale ve Tekirdağ illerine de gidecek Nevşehir ilinde son duraklarını yapacaklar.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “ Bakanlığımızın her yıl düzenlediği kamplar ile gençlerimiz hem farklı illerimizi görme fırsatı yakalıyor hem de kıymetli kültürleri öğreniyor. Bu durum bizlere tarif edilemez bir mutluluk veriyor. Gençlerimiz bizim için her zaman önemli ve tüm yatırımlarımız, projelerimiz gençlerimiz üzerine yapılıyor. Bakanlığımızın yapmış olduğu bu kamplara gençlerimizin yoğun talep göstemesi ise bizlere eşsiz bir mutluluk veriyor” denildi.

AdminAdmin