GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-06-2023 14:26

"GELECEK SENSİN" PROGRAMI BAŞLIYOR ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN ÜCRETSİZ YKS DENEME SINAVI

Elazığ Belediyesi gençlere ve eğitime destek çalışmaları kapsamında KURS-DER iş birliğiyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan adaylara yönelik ücretsiz deneme sınavı düzenliyor.

Elazığ Belediyesi tarafından gençlere yönelik eğitime destek çalışmaları kapsamında hazırlanan ücretsiz deneme sınavı, konser, seminer ve sınav sonrası ücretsiz rehberlik hizmetlerinden oluşan "Gelecek Sensin" programı başlıyor. 
Elazığ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü-KURS-DER iş birliğiyle YKS’ye girecek öğrencilere yönelik merkezi sınav öncesi, sınav stresini azaltmak ve gerçek sınav deneyimi sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek ücretsiz deneme sınavının birinci oturumu olan TYT 10 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da, ikinci oturumu olan AYT ise 11 Haziran Pazar günü saat 10.00’da yapılacak. 
37 MERKEZDE GERÇEK SINAV DENEYİMİ
ÖSYM tarafından 17-18 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek YKS öncesi öğrencilerin gerçek sınav deneyimi yaşamalarına olanak sağlayacak deneme sınavı, özel öğretim kursları ve özel okullarda yapılacak. Toplam 37 merkezde gerçekleştirilecek TYT-AYT deneme sınavı gerçek sınav standartlarında süre ve güvenlik koşulları esas alınarak gerçekleştirilecek. TYT-AYT deneme sınavı sonuçları ise 13 Haziran tarihinde sınavlara girilen noktalardan öğrenilebilecek.  
Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenecek ücretsiz deneme sınavına girecek öğrenciler için sınav noktalarında kalem, silgi, ıslak mendil gibi materyaller masalarında hazır bulunurken, sınav noktalarında kurulacak stantlarda da ikramlarda bulunulacak.

AdminAdmin