SPOR
Giriş Tarihi : 16-06-2023 11:29

GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Okul Sporları Hentbol müsabakalarında şehrimizi temsil ederek Türkiye Şampiyonu olan Doğukent Ortaokulu Hentbol Takımı şehrimize getirdiği şampiyonlukla birlikte ayağının tozuyla Antalya Alanya’da düzenlenen Hentbol Açık Alan müsabakalarında Şampiyonluğu kimseye kaptırmadı. 

GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ TÜRKİYE ŞAMPİYONU

Okul Sporları Hentbol müsabakalarında şehrimizi temsil eden Elazığ Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı aynı zamanda Doğukent Ortaokulu öğrencileri olan takım, Okul – Kulüp iş birliğiyle ortaya çıkan verimli çalışmanın sonucu olarak üst üste Türkiye Şampiyonu oldu. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; takımımızı bir kez daha yürekten tebrik ediyorum. Türkiye Şampiyonu olursa Alanya’daki müsabakalara göndermek için söz verdik ve takımımız da bize verdiği sözü yerine getirerek hemen ertesi gün Alanya’da yapılan Açık Alan Hentbol maçlarına gitmek için yola çıktılar ve Şampiyon oldular. 
Elazığ’da güçlü ve köklü bir hentbol kültürü var, geldiğimiz günden itibaren kız ve erkek olarak şehrimizin öz evlatlarıyla bir takım kurduk ve profesyonel liglerde boy gösterdik. Düşecek sekte çıkacak sakta Elazığ’ımızın çocuklarıyla devam edeceğiz. Alt yapıda Engin Doğan hocamız, Doğukent Ortaokulu, Gençlik ve Spor Kulübünün pilot takımı. Çocuklarımız ağabeyleri ve ablaları gibi profesyonel liglere çıkmayı istiyorlar ayrıca bu çocuklarımız da Spor Akademisi için elde ettikleri puanlarla Akademi’de artı olarak yansıyacak. Buradan bir kez daha Hentbol Takımımızı, Kulüp Yöneticilerimizi ve emeklerinden dolayı Engin Doğan hocamızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum, ifadelerine yer verdi.

AdminAdmin