GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-07-2021 13:28

KÜLTÜR YARIŞMALARININ DEĞİŞMEZİ ELAZIĞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her sene düzenlenen Kültür ve Sanat yarışmalarının bu yıl ki finalisti yine Elazığ oldu.

KÜLTÜR YARIŞMALARININ DEĞİŞMEZİ ELAZIĞ
"

Elazığ Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezimiz aracılığı ile yarışmaya katılan gençler, Gençlik Liderlerinin yönlendirmesi ve takibiyle yarışmada yerini aldılar. 2020 yılı içerisinde Türkiye Finallerinin de online olarak düzenlendiği yarışmalar bu yıl, pandemi sebebiyle video çekerek yarışmaya katılan gençler Ankara ilinde düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde şehrimizi fiili olarak temsil edecekler. Şiir, Ses, Tiyatro ve Bilgi Yarışmalarıyla 4 kategori de düzenlenen yarışmalarla genç yeteneklerin önünü açan Gençlik ve Spor Bakanlığı, normalleşme kapsamında gençleri sahneye çıkarmaya hazırlanıyor. 

Şiir kategorisinde 14-17 yaş erkeklerde Finallerde şehrimizi Muhammet Mert Özdemir temsil ederken, 

18-25 yaş kategorisinde Zeynep Çolak ve Elif Bahçacı mansiyon ödülleri kazandı.

Ses Yarışmasında Türk Müziği solo yarışmalarında Uğur Kıstak mansiyon ödülü alarak yarışmada yerini aldı. 

SONUÇLARDA ELAZIĞ’I GÖRMEK GURUR VERİCİ

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; ‘’bildiğiniz üzere Bakanlığımız tarafından düzenlenen yarışmaları önemsiyoruz, bu nedenle Şehrimizden ciddi katılım beklediğimizi de dile getiriyor, her gencimizin belirlenen kategorilerde yarışmaya dahil olmasını istiyor, Türkiye Şampiyonluklarının Elazığ'ımıza kazandırılmasını bekliyoruz. Nihayet açıklanan sonuçlarda bir gencimiz Şiir kategorisinde Türkiye Finallerinde üç gencimiz de mansiyon ödülü alarak yarışmaya katıldılar. Her sene düzenlenen yarışmalarda mutlaka Türkiye Finallerinde Elazığ’ı görüyoruz buda bizlere gurur veriyor, daha fazla kategoride daha çok Elazığ görmek istiyoruz ve çağrımızı sürekli yineliyoruz. Bu sene Türkiye Finallerinde temsilcimiz Mert Özdemir kardeşimi yürekten kutluyor, mansiyon ödülü kazanarak şehrimizi temsil eden gençlerimizi tebrik ediyorum. Dedi.

AdminAdmin