GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 14:53   Güncelleme : 03-08-2021 14:53

MAVİ YELEKLİLER SAHADA

Gençlik ve Spor Bakanlığının sembollerinden olan Gönüllü Gençlere verilen Mavi Yelekler ve Gençlik Liderlerine verilen Kırmızı Yelekliler saha çalışmalarına devam ediyor.

MAVİ YELEKLİLER SAHADA

Geçen zamandan bu yana deprem öncesi, deprem sonrası ve pandemi fark etmeksizin karşılıksız iyiliğe koşan Mavi Yelekliler, yaz ayları Kur’an Kurslarının başlaması ile camilere giderek çevre temizliği, çeşitli oyunlar ve müzikal etkinliklerle gençlerle hemhal oluyorlar.

Gönüllü gençler, camii bahçesinde hayvan dostlarımız için bir kap mama ve su bırakarak yaz aylarının kurak geçtiği zamanlarda dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılayıp, Kur’an Kursu öğrencilerine Gençlik Merkezinin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek ücretsiz etkinliklerimizden haberdar olmalarını sağladılar. Ayrıca çevre bilinci oluşturarak daha temiz bir doğa, daha yaşanabilir bir memleket için çevre temizliği yaparak gençlerin bu hususta bilinçlenmesine yardımcı oldular. 

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada, Sosyal ve Kültürel etkinlikler ve farkındalık oluşturmak adına Kazım Efendi Camii Kur’an Kursundayız. Bir dizi etkinlik ve gönüllere dokunmak adına saha da yer alan Mavi Yeleklilerimiz ve Kırmızı Yeleklilerimiz çalışmalarına ortak oluyoruz, daha nice güzel işler yapmak üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz, yaptığımız çalışmaları kamuoyuna duyuran siz değerli basın mensuplarına da ayrıca teşekkür ediyorum, dedi.