GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2021 19:26   Güncelleme : 24-06-2021 19:26

Meslek Lisesi Öğrencileri Ödüllendirildi

Milli Eğitim Bakanlığı mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan 1000 Okul Projesi kapsamında düzenlenen “Meslek Liseleri Sanatsal Etkinliklerle Buluşuyor” projesinde dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Meslek Lisesi Öğrencileri Ödüllendirildi

81 ilde aynı anda düzenlenen ödül töreni Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakan Yardımcıları, projeye katılan öğretmen ve öğrencileri bir araya getirdi. Elazığ'da düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, dereceye giren öğrenciler, danışman öğrenciler ve öğretmenleri katıldı. Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi, Kovancılar MTAL, Öğretmen Sıdıka Avar MTAL, İMKB MTAL, Gazi MTAL ve TOKİ Şehit Arif Güneş MTAL’nin katılımcı okul olarak girdiği yarışmaya Kaya Karakaya Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de danışman öğrenci olarak katıldı.

Müzik Dalında birinci olan Yazıkonak TOKİ Şht. Arif Güneş ÇPAL öğrencisi Gülay BİNCİR ile Resim Dalında birinci olan Kovancılar MTAL öğrencisi Zübeyde Saylan Diz Üstü Bilgisayar ile ödüllendirilirken, yarışmanın ikinci ve üçüncüleri de birer tablet bilgisayar ile ödüllendirildi.


Yarışmaya katılan meslek lisesi öğrencilerine mihmandarlık yapan öğrenciler Teşekkür Belgesi ile ödüllendirilirken, Danışman öğretmenler ise Başarı Belgesi ile ödüllendirildi. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, çocukların elde ettiği başarılardan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade ederek, hepsini ayrı ayrı tebrik etti.