GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2022 10:08

MHP Elazığ İl Başkanlığı Ahıska Türklerini ziyaret etti

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanlığı, Ukrayna'dan Elazığ'a getirilip geçici konaklama merkezine yerleştirilen Ahıska Türklerini ziyaret etti.

MHP Elazığ İl Başkanlığı Ahıska Türklerini ziyaret etti
"

Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşta ülkede mahsur kalan Ahıska Türklerinin tahliyesinde toplamda 7 kafile halinde bin 113 Ahıska Türkü Elazığ'a gelerek, Aşağıdemirtaş Geçici Konaklama Merkezi'ne yerleştirildi. MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver ve yönetimi geçici konaklama merkezindeki Ahıska Türklerine ziyarette bulunarak bir araya geldi.

 

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Bugün Ahıska Türk’ü soydaşlarımızı ziyaret için konteyner kentteyiz. Bugün aslında çok özel bir gün, insanlık tarihinin en büyük mezalimlerinden birisi 18 Mayıs 1944’te başlayan  Ahıska Sürgün yıldönümüydü. Ben de bugün bu programa katıldım. Daha önceden Elazığ Kadın ve Aileden sorumlu il başkan yardımcılığı, Elazığ’daki Milliyetçi-Ülkücü ablalarımızın buradaki ailelerle görevlendirilmesinde,  bunlarla ilgilenmesi noktasında karar almıştık. Bugün gelip buradaki havayı soluyalım istedik. Ahıska Türkleri çok önemlidir Türk milleti alışkındır; zorda kalan, darda kalan, sıkıntı yaşayan insanları ülkesinde, Anadolu’da ağırlamaya. Ama Ahıska Türkleri’nin bizim için farklı bir özelliği var.Onların bu üçüncü sürgünleri önce Hindistan’dan Orta Asya’ya, Özbekistan’a gittiler. Özbekistan’dan Ukrayna’ya gittiler.Bugün 3. Kez sürgünü yaşayan, üç kere sürgün edilen büyüklerimize var aramızda.Onlarla konuşurken hep şunu söyledik:Sizin için sürgün bitmiştir. Anavatanınıza hoş geldiniz"

AdminAdmin