GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 10:22

Milletvekili Bulut: 24 Ocak depremi şehrimizde ve zihinlerimizde ölümsüz izler bıraktı

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, 24 Ocak Elazığ Depremi'nin 3. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Milletvekili Bulut: 24 Ocak depremi şehrimizde ve zihinlerimizde ölümsüz izler bıraktı

Milletvekili Bulut, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"24 Ocak Depremi şehrimizde ve hepimizin zihinlerinde ölümsüz izler bıraktı. Deprem anında Elazığ Sivil Toplum Kuruluşlarıyla toplantı halindeydik. Depremin başlamasıyla birlikte daralan zaman, sokaklar, yıkılan evler, yitirdiğimiz canlar ilimizde hepimizi derinden etkiledi. Bugün aynı acıyı aynı yoğunlukta hissediyoruz.

24 Ocak gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bakanlarımız hemen Elazığ’a intikal etmişlerdi. İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Çevre Şehircilik Bakanınız Sn. Murat Kurum, Sağlık Bakanımız Sn. Fahrettin Koca bir an için yanımızdan ayrılmadılar, haftalarca burada kaldılar. Depreme anında ve etkili müdahale edilmesinin en büyük sebebi bakanlarımızın emeğidir. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan en kötü anımızda devletin kudret ve şefkati ile yanımızda oldu. 

Depremden sonra başlayan yeni konut yapımı ve kentsel dönüşüm çalışmaları büyük oranda tamamlandı. Yer yer lokal çalışmalar devam ettiriliyor ve onlarda en yakın zamanda bitecek. Çok daha sağlıklı, çok daha sağlam, çok daha kullanışlı ve sosyal donatı alanları çok daha güçlü yeni konut kompleksleri şehrimize hem bina güvenliği hem de değer kattı.

24 Ocak depreminin yıl dönümünde Rabbim şehrimizi ve ülkemizi her türlü afetten muhafaza eylesin. Bu vesileyle yitirdiğimiz hemşehrilerimize Rabbimden rahmet diliyorum. Geride kalan yakınlarına sabırlar diliyorum.

Rabbim ülkemizi ve milletimizi muhafaza eylesin"

AdminAdmin