GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-10-2022 15:27

Müdür Yiğit'ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Elazığ Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Müdür Yiğit'ten 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Müdür Yiğit, mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bir asırlık şanlı geçmişe sahip milli mücadelenin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda görev üstlenen kahramanlarımızı saygı, şükran ve minnetle anıyorum.
Cumhuriyetimizin kuruluşuna varan kurtuluş mücadelesinde, yediden yetmişe kenetlenen, tek yürek, tek yumruk olan milletimiz, bugün de birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde geleceğini inşa etmektedir.
Türkiye, bağımsızlık mücadelesini en başından en sonuna kadar milletinin azim ve kararlılığı, sarsılmaz inancı ile kazanmıştır. Cumhuriyetimizin 99. yaşına erişmesinin kıvancını duyduğumuz bu kutlu günde, en kıymetli emanetimiz olan bu değerimizi gelecek nesillere aktarmanın, onlar eliyle ülkemizi daha güzel günlere eriştirmenin sorumluluğunu omuzlarımızda hissediyoruz.
100'üncü yaşına yürüyen Cumhuriyetimiz, birlik ve beraberlik içerisinde, içinde bulunduğumuz coğrafyanın tüm zorluklarına rağmen bölgesinde ve dünyada hâkim kılacak adımları atarken, eğitimciler olarak gençlerimize çok daha büyük görevler düştüğünün bilinciyle onları yarının güçlü Türkiye’sine hazırlıyoruz.
Sevgili Gençler;
Sizler, okuyarak, düşünerek, üreterek, değişime ayak uydurarak değil değişimin bizatihi öncüsü olarak anahtarını elinde tuttuğunuz güçlü Türkiye'nin kapılarını sonuna kadar aralayacaksınız.
Bu vesile ile Cumhuriyetimizin ilanının 99. yılında İstiklal Savaşı'nın tüm kahramanlarını, bu vatan uğruna canını feda etmiş her bir şehidimizi ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyorum"

AdminAdmin